Bosna Hersek Üniversiteleri Denklik Var Mı?

Öncelikle Bosna Hersek Üniversiteleri denkli var mı diye sormanız ve buna tatmin edici bir cevap almanız gerekecek. Çünkü her zaman denklik çok önemlidir. diploma sahibi olsanız bile eğer ki diplomanız geçerli olamıyorsa o zaman sorun var demektir. Ama Travnik Üniversitesinden de diğer üniversitelerden de alacağınız diploma her zaman geçerlilik sağlayacaktır. Öncelikle YÖK Bosna Hersek ile anlaşmalıdır. Oradan alınan diplomalar her zaman ülkemizde ve Avrupa’da geçerli sayılmaktadır. Bu nedenle ne okuyacaksanız okuyun ama öncelikle denklik olup olmadığına bakın.

Öncelikle Bosna Hersek’te eğitim alacaksanız bunu 3 şekilde yapabilirsiniz. Direkt lisans eğitimi alabiliyorsunuz. Lisans tamamlama programlarına da kayıt olabiliyorsunuz. Türkiye’deki bir okuldan bu okullara yatay geçiş de sağlayabiliyorsunuz. Yani bu okullarda okumak için elinizde pek çok seçenek oluyor. Her zaman kaliteli bir eğitim alma hakkınız var ve bunu da Bosna Hersek’te kullanabilirsiniz. Çünkü eğitim ücretleri sandığınızın çok daha altında karşınıza çıkıyor. 1000 Euro ödeyerek eğitim alabileceğiniz gibi bölümüne göre 3200 Euro’da ödeyebilirsiniz. Ama tüm bunlar Türkiye’deki harç paraları kadar olmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak hem ücretler, hem eğitim, hem kalacak yer hem de ulaşım konularında sizlere tecrübeli bir hizmet sunmaktayız. Aynı zamanda Bosna Hersek Üniversiteleri denklik var mı sorusuna da her şekilde yanıt vermekteyiz.

Hangi bölümü okuyorsanız okuyun eğitim dili gerçekten de önemli bir konudur. Bu nedenle eğitim dili hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Travnik Üniversitesinde eğitim dili Türkçe olarak karşınıza çıkıyor. Ama diğer üniversitelerde eğitim dili Boşnakçadır. Bunun için de hazırlık sınıfları açılmaktadır. Bu hazırlık sınıfları sayesinde bir dili ana diliniz gibi öğrenebilirsiniz. Ama hazırlık okumak istemiyorsanız o zaman Travnik üniversitesini tercih etmelisiniz. Bu üniversitede lisans eğitimi için mühendislik bölümleri ön plana çıkmaktadır. Bir yandan da hukuk kaliteli bir eğitim vermektedir. Tüm bunlar hakkında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Bosna Hersek Üniversiteleri denklik var mı diye sorarak da konu hakkında kesin ve net bir bilgi alabiliyorsunuz.

Üniversitenin Konumu