Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp

Bosna Hersek üniversiteleri Avrupa’nın gözde okullarından olmaya aday üniversitelerdir. Buralarda okuma imkanı ise Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetimizi kullanmak ile oldukça kolaylaşacaktır. Orta Avrupa’nın en nadide ülkesinde yer alan birbirinden başarılı üniversiteler kadrolarında deneyimli ve isim yapmış profesörleri barındırmaktadır. Bu nedenle Türk öğrenci sayısı da çok fazla olan ve Avrupa’nın başka kentlerinden de öğrenci alan Bosna Hersek yaşam kalitesini de arttıran ve öğrenci sayısı fazla olan bir ülkedir. Bosna Hersek üniversiteleri tıp eğitimi almak istiyorsanız size bu imkanı sağlayacak pek çok okul bulabiliriz. Danışmanlığını yaptığımız bir çok öğrenci tıp, mimarlık, mühendislik gibi bir çok alanda uzmanlaşarak hayata atılmıştır.

Bosna Hersek üniversitelerinde tıp eğitimi alanında oldukça öne çıkan üniversitelerden biri de Saraybosna Üniversitesidir. Devlet üniversitesi olan Saraybosna Üniversitesi 1949 yılında kurulan oldukça eski temellere dayalı bir okuldur. Bu köklü geçmişi nedeniyle sağlam bir kadrosu ve işleyişi olan okul Bosna Hersek üniversiteleri tıp eğitimi alanında olduğu gibi Avrupa çapında da oldukça tanınır bir üniversitedir. Haznesinde bulunan öğrenci sayısı da 40 bini aşkın olan üniversiteye kayıt olmak ve şartlarını öğrenmek için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size yardımcı olacaktır. Okulun konum itibariyle de oldukça iyi olması bir çok ülkeden tıp eğitimi almak isteyen öğrencileri çekmiş ve Türkiye’den de bir çok öğrenci buraya gitmiştir.

Tıp anlamında ele alabileceğimiz bir diğer okul ise Tuzla Üniversitesi’dir. Tuzla Üniversitesi hazırlık programı da olan ve 1 yıl İngilizce dil eğitimi görebileceğiniz bir üniversitedir. En çok merak edilen konulardan biri ise üniversitelerin maliyeti ile ilgilidir. Hazırlık programı için konuşacak olursak senelik 2500 Euro olan hazırlık eğitimi lisans süresine geçince ise senelik 2000 ile 2500 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Bosna Hersek üniversiteleri tıp anlamında çok daha fazla bilgi alabileceğiniz danışmanlarımız bulunmaktadır. Bu nedenle danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi almak isterseniz kurumumuza gelerek tıp eğitimi ile ilgili yönlendirmeleri sağlayabilirsiniz. Size en iyi imkanları en doğru şekilde göstermek için çaba harcayacağız.

Üniversitenin Konumu