Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe Destekli Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Bosna Hersek de bir yurt dışı eğitim süreci düşünen arkadaşların en çok merak ettiği konu Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe Destekli Eğitim Dilinde Verilen Bölümler nelerdir konusudur.

Bosna Hersek de yer almakta olan ve eğitim sektöründe faaliyet göstermekte olan üniversitelerin her bölümünde ülkenin resmi dili olan Boşnakça kullanılmaktadır. Ancak Bosna Hersek ile Türkiye kardeş ülke olduklarından dolayı ve ayrıca her sene boyunca ülkemizden Bosna Hersek’e yüzlerce öğrenci okumaya gittiği için üniversitelerin bazı bölümlerinde Türkçe dil ile de eğitimler başlamıştır. Bu bölümlere baktığımızda karşımıza mimarlık hukuk inşaat mühendisliği elektrik mühendisliği ve de makine mühendisliği çıkmaktadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak biz siz saygıdeğer öğrencilerimize eğitim kariyerleri için yeni bir sayfa açma fırsatı sunarak sizin eğitim kariyerlerinize önem gösteriyoruz. Her Türk öğrencinin Avrupa da bir yurt dışı eğitim programına katılmak gibi bir hayali vardır. Ancak çoğu öğrenci bu hayalini gideceği ülkenin yabancı dilini bilemeyeceği için gerçekleştiremiyor. Bu neden ile Bosna Hersek tam da Türk öğrencilerin aradığı bir yurt dışı eğitim programına sahiptir. Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe Destekli Eğitim Dilinde Verilen Bölümler arasında yer alan hukuk fakültesi mimarlık fakültesi ve de mühendislik fakültesinden inşaat elektrik ve makine mühendisliğine başlayabilirsiniz. Bu sayede yabancı dil için hazırlık sınıfını okumanıza ve buna bağlı olarak da bir sene kaybını yaşamanıza gerek kalmaz.

Eurostar ailesi olarak sizlerin Bosna Hersek de tercih edeceği üniversite ile ilgili bilgileri sizlere ileterek bu konudaki olası bir geçiş durumunda evrak işlerini de halledeceğiz. Böylece sizin kayıt işlemini sırasında pek de bir başka iş ile uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Ayrıca Bosna Hersek üniversitelerinde Türkçe dili ile gösterilen ve okutulan bölümlere Türk öğrenciler oldukça yoğun bir şekilde tercihte bulunuyorlar. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak da ülkemizdeki öğrencilerin Bosna Hersek de bir üniversitede eğitim kariyerine geçiş yapmasında destekçisi biz oluyoruz. Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe Destekli Eğitim Dilinde Verilen Bölümler hakkında gerekli detayları site adresimizden de temin edebilirsiniz.

Üniversitenin Konumu