Bosna’da Türkçe Eğitim Veren Üniversiteler

Bosna’da Türkçe eğitim veren üniversiteler arasında Uluslararası Travnik Üniversitesi ve Bosna Hersek üniversitesi gibi önemli üniversiteler de yer alıyor.

Bosna’da Türkçe Eğitim Veren Üniversiteler

Yurt dışında okumak istiyorsunuz; fakat dilinize güvenmiyor musunuz? Bu konuda size bir alternatif sunabiliriz. Son yıllarda Bosna Hersek’te okumak konusunda birçok yerde makale görebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu konuda kapsamlı yönlendirmeler yapıyoruz. Eğer Bosna’da okumayı düşünüyorsanız, kısa zaman içinde bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. YÖK tarafından tanınan bu üniversiteler için sınava girme zorunluluğunuz yoktur. Sadece lise diplomanızı alabilir ve kayıt zamanından gerekli prosedürleri yerine getirebilirsiniz. Bosna’da Türkçe eğitim veren üniversiteler de olduğu için dil konusunda sorun yaşamazsınız. Bosna’da üniversite eğitimi konusunda Boşnakça ve İngilizce dil seçeneklerinin yanı sıra Türkçe de bulunmaktadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrenci adaylarımızı okul kayıt dönemlerinde her konuda bilgilendiriyoruz. Bosna’da Türkçe eğitim veren üniversiteler arasından sadece bir üniversiteyi görebilirsiniz. Bu da Uluslararası Travnik Üniversitesi olarak geçer. Burada Hukuk Fakültesi, Medya ve İletişim Fakültesi, Ekonomi Fakültesi, Trafik Fakültesi ve ekoloji Fakültesi gibi fakülteleri görebilirsiniz. Bu fakülteler arasından istediğinizi seçebilir ve eğitimlerinizi de buna göre alabilirsiniz. İngilizce ya da Boşnakça sizi zorlayacaksa bunu düşünmenize gerek yok. Hem kendi dilinizde eğitim alabilir hem de yurt dışında okuma şansını değerlendirebilirsiniz. Bazen bu ikisini bir arada götürmek zor olabilir. Bu noktada, Travnik Üniversitesi’nin alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. Bölümlere göre fiyatlar da değişmektedir. Genel olarak Bosna’da eğitimler 1000 euro ile 4000 euro senelik ücret olarak değişmektedir.

Bosna’da Türkçe destekli eğitim veren üniversiteler olduğu için, Bosna Türkiye’den öğrenci kabul eden ülkeler arasında popüler kabul edilmektedir. Üstelik bu ülkenin kültürünün bize yakın olması ve ulaşım konusunda sıkıntıların olmaması da ciddi bir avantajdır. Denklik ya da aklınıza takılan diğer detaylar konusunda sizi yönlendiriyoruz. Genelde konaklama konusunda soru işaretleri ile karşılaştığımız için bu konuda da danışmanlık hizmeti veriyor ve sizin için okula ulaşımı yakın olan evler tutuyoruz. Böylece okula gitmeden her şeyiniz bizim tarafımızdan ayarlanmış oluyor. Siz sadece ne okumak istediğinize karar verin, gerisini biz sizin için çözüme kavuşturalım ve sonraki aşamaları da sizin için takip edelim.

#bosnadatürkçeeğitimverenüniversiteler

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!