Tuzla Üniversitesi

Tuzla Üniversitesi

Bosna Hersek’in en iyi üniversitelerinden biri olan Tuzla Üniversitesi’nde eğitim fırsatlarından haberiniz var mı? Yurtdışı eğitimi artık çok daha kolay! Yurtdışında okumak isteyenler için uygun ekonomik koşulları ile kapılarını açmış olan Tuzla Üniversitesi size sınavsız bir öğrenim imkânı sunmaktadır.

1958 yılında kurulmuş Tuzla Üniversitesi kalitesini her geçen yıl daha fazla artırmış, sizlere en iyi eğitim imkânını sunmak için seferber olmuştur. Bosna Hersek halkı savaş sonrası toparlanma sürecinin en hızlı şeklinin kaliteli bir eğitimle olacağını düşünerek, gelişim önceliğini eğitim sistemine vermiştir. Dolayısıyla ülkedeki eğitim seviyesi hızlı bir şekilde Avrupa’daki emsalleriyle yarışır düzeye gelmiştir.

Harç Ücretleri

Tuzla Üniversitesi diğer Avrupa ülkelerine kıyasla sizlere çok daha uygun fiyatlarla eğitim imkânı sunmaktadır. Yıllık eğitim ücreti yaklaşık 1500 Euro civarında olup hayalinizdeki üniversite eğitimini emsallerine göre düşük ücretlerle teklif etmektedir. Ülkedeki aylık yaşam giderleri yaklaşık 300-400 Euro civarında olup, yurtdışı eğitimi için küçük bir bütçe ile okuma imkânına sahip olacaksınız. Dilerseniz Kredi Yurtlar Kurumu’ndan geri ödemeli burslara başvurabileceksiniz.

Bosna Hersek Üniversiteleri 2003 yılından itibaren Avrupa Birliği eğitim kriteri olan Bologna Kriterlerini benimsemiş olup, Avrupa standartlarında eğitim vermektedir. Tuzla Üniversitesi’nde okuyarak Avrupa Birliği üyesi bir ülkede okumanın avantajlarından faydalanabilirsiniz. Tuzla Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Avrupa ülkelerinde geçerliliği olan Europass Mavi diplomaya sahip olabilirsiniz. Alacağınız diplomanın Türkiye’de de geçerliliği olduğundan hayallerinizi ertelemeniz için artık hiçbir sebep yok.

Tuzla Üniversitesi’nde yetenek ve isteklerine göre dilediğiniz bölümü seçebilir ön lisans, lisans ya da yüksek lisans programlarından istediğinizde yararlanabilirsiniz. Daha önce iki yıllık bir yüksek okul mezuniyetiniz var ise burada lisans tamamlama yapabilirsiniz.

Tuzla Üniversitesi’nde eğitim dili Boşnakçadır. Böylece Boşnakçanızı geliştirebilir isterseniz Eurostar’ın sunduğu seçenekler arasından birini seçerek dil okullarına yazılabilirsiniz. Ülkede günlük hayatınızda da bolca İngilizce kullanarak İngilizce bilginizi istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz.

Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki dostluk ve kardeşlik bağı sayesinde ülkede rahat bir öğrencilik hayatı geçirebilecek Avrupa ülkelerinden 1. Sınıf sayılan bir diplomaya sahip olabileceksiniz. Tuzla Üniversitesi’nin geniş ve modern dersliklerinde kaliteli bir eğitim görebilecek istediğiniz mesleğe tam donanımlı hazırlanabileceksiniz.

Avrupa’nın merkezinde doğal ve tarihi güzellikleriyle ünlü Bosna Hersek’te rüya gibi eğitime hazır olun. Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı ülkedeki yurtdışı eğitimindeki tek yetkili kuruluştur. Eurostar’ın profesyonel ve tecrübeli kadrosu ile geleceğiniz planlamaya hazır olun. En kısa zamanda Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı bürolarına gelerek size en uygun bölümlere birlikte karar verin.

Üniversitenin Haritası