Bosna Hersekte Eğitim

Bosna Hersek Eğitim Ücretleri

Bosna Hersek eğitim ücretleri düşüktür. Özellikle YÖK denkliği olan üniversitelerde eğitim görebilmeniz mümkün olurken Eurostar vasıtasıyla anlaşmalı..

Bosna Hersek Eğitim Ücretleri

Bosna’da okumak ve mükemmel bir eğitim hayatı yaşamak istiyorsanız o zaman Bosna Hersek eğitim ücretleri sizler için de önem teşkil edecek. Çünkü aile bütçesinin ne kadar etkileneceği oldukça önemlidir. Bu aşamada Bosna’da eğitim almak sandığınızdan çok daha uygundur. 1000 Euro ile 3200 Euro arasında değişen harç paraları, Türkiye’deki devlet üniversiteleri ile aynı düzeydedir. Bu nedenle yurt dışında eğitim almak hiç de zor olan bir durum değildir. Bunun yanında pek çok artısı da vardır. Mesela sınav şartı yok. Yani bu ülkede okumak için bir sınava girmeniz, belirli bir puan almanız gerekmeyecektir. Bu nedenle de her zaman bu üniversitelere kolay bir şekilde kayıt yaptırabiliyorsunuz.

Eğer ki Türkçe destekli eğitim veren Uluslararası Travnik Üniversitesinde okumayacak başka bir üniversiteyi tercih edecekseniz o zaman karşınıza hazırlık sınıfları çıkacaktır. Çünkü bu üniversitelerde eğitim dili Boşnakçadır. Eğitim almanız gerektiğinde hazırlık sınıfı harçları 2500 Euro oluyor. Bu sayede Boşnakçayı sökmüş ve eğitime hazır bir hale gelmiş oluyorsunuz. Eğer ki Bosna Hersek eğitim ücretleri konusunda bilgi sahibi olmanız gerekiyorsa bize sormanız yeterlidir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak eğitim ile ilgili merak etmiş olduğunuz her türlü bilgiyi sizlere verebiliyoruz. Bu nedenle de bizimle birlikte hareket etmek hem paradan hem de zamandan tasarruf etmenize yardımcı oluyor. Eğer ki eğitim alırken gerçekten de geleceğinizi planlayarak hareket ederseniz o zaman emin olun ki Bosna Hersek sizler için en uygun ülkelerden biridir.

Gerek sıcakkanlı insanları gerek ise ülkemizi andıran tarihi eserleri ile Bosna Hersek, yabancılık çekmeyeceğiniz bir ülkedir. Aynı zamanda her yıl yüzlerce Türk öğrenci buraya eğitim almaya gelmektedir. Dolayısı ile de kendinizi asla yalnız hissetmeyeceksiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere kayıt, konaklama aşamalarında yardımcı oluyor, tüm eğitim hayatınız boyunca yanınızda oluyoruz. Öncelikle burada eğitim görüyorsanız diplomanızın da her yerde geçerli olacağından emin olabiliyorsunuz. Alanında en iyi isimleri bir araya toplamış olan bu üniversiteler için öncelikle Bosna Hersek eğitim ücretleri araştırması yapmanız gerek.

#bosnahersekeğitimücretleri

Üniversitenin Konumu

Bosna-Hersek, Balkanlar’da Hırvatistan, Sırbistan ve Macaristan sınırında bir ülkedir. Avrupa Konseyi üyesidir ve bir zamanlar eski Yugoslavya’nın bir parçasıydı. Ülke, Mart 1992’de Yugoslavya’dan Bosna-Hersek Cumhuriyeti olarak bağımsızlığını ilan etti. Avrupa Birliği’nin en yeni üyelerinden biridir ve yaklaşık 5,3 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Ekonomisi zayıf olmasına rağmen, Bosna-Hersek zengin doğal kaynaklara sahiptir.

Bosna-Hersek’teki öğrencilerin çoğu üniversitelerde birer yıl eğitim görmektedir. Ancak, bazıları daha kısa süreler için kolejlerde okumayı tercih ediyor. Lise öğrencileri üniversite derslerine girmek için bir sınavı geçmek zorundadır. Bu sınava Matura denir ve liseyi bitirmiş olsanız da olmasanız da üniversite derslerine girmek için gereklidir. Öğrencilerin orta öğretimlerini tamamladıktan sonra yüksek öğrenimlerini tamamlamaları için dört yılı vardır. Her akademik yıl yaklaşık 40 hafta sürer ve her hafta genellikle iki dersten oluşur. Öğrencilerin dinlenmeleri ve çalışmalarına çalışmaları için yaz tatilleri de vardır.

-Bosna Hersek’teki çoğu profesör, katıldıkları sömestr sayısına bakılmaksızın yıllık sabit ücret alır. Bu ücrete jeunesse-danışmanlık (veya danışma ücreti) denir ve genellikle öğrenci başına yıllık 500 € tutarındadır. Bununla birlikte, bazı profesörler, öğrencileri için ders kitapları veya laboratuvar ekipmanı gibi ek kaynaklar sağlamaları gerektiğinde daha fazla ücret almaktadır. Ailenizle mali sorunlar yaşıyorsanız veya devletten veya ordudan iseniz yıllık sabit ücretten feragat edilebilir. Bu durumlarda, öğrenim ücretiniz genellikle doğrudan üniversitenize ödenir.

Bosna Hersek’teki uluslararası öğrencilerden genellikle yerli öğrencilerden daha düşük öğrenim ücreti alınır. Bunun nedeni, uluslararası öğrencilerin, yoksul Bosnalı vatandaşlara göre daha yüksek öğrenim ücretini karşılayabilen zengin ülkelerden gelme olasılıklarının daha yüksek olmasıdır. Özel üniversiteler, danışma ücretine ek olarak dönem başına 2.000 €’ya kadar ücret alabilirken, devlet üniversiteleri, hükümetin sübvansiyonları nedeniyle genellikle daha düşük ücretler talep eder. Öğrenciler, mali açıdan zor durumda olan ailelerden geliyorlarsa Maliye Bakanlığı aracılığıyla mali yardım başvurusunda bulunurlar. Aksi takdirde, tüm uluslararası öğrenciler Bosna ve Hersek’teki okullara devam ederken tam öğrenim ücreti ödemek zorundadır.

Daha düşük öğrenim ücretleri, uluslararası öğrencileri – özellikle varlıklı olanları – Bosna Hersek’teki yüksek öğretim kurumlarına gitmeye teşvik eder. Kolejler ve üniversiteler, etkili bir şekilde çalışmak için devlet sübvansiyonlarına ihtiyaç duyarlar, bu nedenle ilgili siyasi hususlar olduğunda genellikle daha düşük ücretler alırlar. Düşük gelirli öğrenciler, tıp veya mühendislik programlarında derece almayı planlıyorlarsa, yüksek üniversite masraflarını ödemek zorundadırlar. Bununla birlikte, zengin öğrenciler, aileleri eğitim masraflarını hayır kurumları veya devlet programları aracılığıyla sübvanse edebildiğinden, bu finansal kısıtlamaları görmezden gelebilirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!