Bosna Hersek Üniversite Fiyatları

Bosna Hersek üniversite fiyatları oldukça ucuzdur. Türkiye'deki üniversitelere ödeyecek olduğunuzdan daha az ücret ödeyerek Bosna’da eğitim görebilmeniz..

Bosna Hersek Üniversite Fiyatları

Bosna Hersek üniversite fiyatları özel okullara kıyasla oldukça makuldür. Fakültelere göre 1000 ile 3500 Euro arasında değişen ücretlerle iyi bir eğitim almanız mümkündür. Yurt dışında bir Avrupa ülkesinde alabileceğiniz kaliteli eğitimi bu kadar ucuza alma fırsatınız bulunmaktadır. Üstelik bu üniversiteler öğrenci alımını sınavsız ve şartsız yapmaktadır. Bu nedenle de ülkemizden her yıl birçok öğrenciyi kendisine çekmeyi başarmıştır. Üniversite sınavlarına girdiyseniz fakat dilediğiniz bölümü kazanamadıysanız, istediğiniz başarıyı elde edemediyseniz yurt dışında okuma fikrini göz önünde tutmalısınız. Lise diplomanızı getirerek oldukça iyi bir eğitim alma fırsatına sahipsiniz. Mezun olduğunuzda alanınızda uzman kişiler olarak mesleğe adımınızı atacağınız bu üniversiteler hakkında detaylı bilgiyi sizlere Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak vermekteyiz.

Bosna Hersek üniversite fiyatları genel olarak 1500 Euro civarındadır. Tıp, eczacılık, veterinerlik, sağlık, radyoterapi, fizyoterapi bölümleri 2000 ile 2500 Euro arasında değişmektedir. Diş hekimliği ise 3000 Euro’yu bulabilir. Hazırlık sınıfları içinse 2500 Euro ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu ücretleri dilerseniz yılda iki taksit olarak ödeme imkanınız bulunmaktadır. Tüm bu fiyatlar konusunda ayrıntılı bilgi için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bize danışabilirsiniz. Sizin için en uygun üniversiteyi bulabilir ve gerekli evrak işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz. Bunun yanında isterseniz siz gelmeden bir konut ayarlayabiliriz. Bosna Hersek üniversiteleri, yurt dışında okumak isteyen gençler için oldukça yerinde bir karardır.

Bosna’da okumak isteyen Türk gençleri için bir başka avantaj da Uluslararası Travnik Üniversitesinin Türkçe destekli eğitim vermesidir. Türkçe destekli eğitim veren fakülte fiyatları diğer fakültelere kıyasla daha pahalıdır. Fakat yine de ülkemiz özel üniversiteleri ile kıyaslandığında son derece uygundur. Türkçe destekli eğitim veren fakülte fiyatları 2000 ile 3500 Euro arasında değişmektedir. Bu uygun fiyatlarla bir Avrupa ülkesinde iyi bir eğitim alma fırsatınız bulunmaktadır. Ayrıca Bosna Hersek’te yaşam giderleriniz için de fazla bir kaybınız olmayacaktır çünkü oldukça ucuz bir ülkedir. Ülkedeki ev fiyatları da uygun olmakla birlikte öğrencilere eşyalı olarak kiralanmaktadır. Bosna Hersek üniversite fiyatları konusunda daha fazla bilgi edinmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

#bosnaherseküniversitefiyatları

Üniversitenin Konumu

Bosna-Hersek ( BH ), Balkan Yarımadası’nda zengin bir tarihe ve farklı bir kültüre sahip bir ülkedir. Aynı zamanda 1990’larda Bosna Savaşı’ndan sonra en yeni AB üye ülkelerinden biri. Bugün Bosna-Hersek kendini modern bir ulus olarak kurmakla boğuşuyor. Saraybosna Üniversitesi bu sürecin önemli bir parçası haline geldi. 1974’te kurulan Saraybosna Üniversitesi’nin şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nden öğrenciler de dahil olmak üzere dünyanın her yerinden 40.000’den fazla öğrencisi var.

Saraybosna Üniversitesi’nin en büyük varlıklarından biri, çeşitli müfredatıdır. Mühendislik alanında uzmanlaşmış bir üniversite olarak başlamış olmasına rağmen, şimdi tıp, hukuk, ekonomi ve diğer birçok disiplinde dereceler sunmaktadır. Öğrenciler ayrıca Boşnakça veya İngiliz dili, sosyal hizmet ve psikoloji gibi konularda yüksek lisans programları veya sertifikalar alabilirler. Saraybosna Üniversitesi’nde ayrıca öğretim üyeleri ve personelin kendi araştırma projelerini yürüttüğü birkaç araştırma enstitüsü bulunmaktadır.

Saraybosna Üniversitesi’nin bir diğer güçlü yanı, düşük yaşam maliyetidir. Gıda fiyatları Batı Avrupa’daki fiyatlar ile karşılaştırılabilirken, konut nispeten ucuzdur. Ancak, Saraybosna Üniversitesi’ndeki eğitim, Bosna-Hersek dışından gelen öğrenciler için maliyetli olabilir. Saraybosna Üniversitesi’ndeki yıllık eğitim, programa bağlı olarak sömestr başına 1.000 ila 3.500 $ arasında değişmektedir. Bu nedenle, birçok Bosnalı öğrenci maliyetlerini azaltmak için ülkelerinin dışındaki üniversitelere gidiyor ve hala eğitim görüyor.

Bosna-Hersek yıllar süren savaşın ardından yeniden inşa etmek için mücadele ederken, Saraybosna Üniversitesi geleceğin liderlerini yetiştirmeye yardım ediyor. Müfredatın çeşitliliği, onu hem yerel hem de uluslararası öğrenciler için çekici bir seçenek haline getiriyor. Ek olarak, düşük öğrenim maliyetleri, Saraybosna Üniversitesi’ni Bosna-Hersek dışından gelen öğrenciler için mükemmel bir seçenek haline getirmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!