Bosna’da Eğitim

Üniversitesi Ücretleri

Eğitim kalitesi ve eğitim ücretleri açısından cazip olan Uluslararası Bosna Hersek üniversitesi ücretleri yurtdışında eğitim görebileceğiniz birçok..

Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi Ücretleri

Uluslararası üniversitelerde eğitim görmek ve böylelikle kariyer adımlarını daha sağlam atmak isterseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Bosna Hersek’te yer alan bir çok üniversite ile sizi tanıştırmak isteriz. Bir çok üniversite için danışmanlık hizmeti vermekte ve yıllardır Türk öğrencileri hayallerini gerçekleştirmek üzere Bosna Hersek’teki kaliteli üniversitelere yollamaktayız.

Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi ücretleri, eğitim kalitesi, Bosna Hersek’te öğrencilik yaşamı Bosna Hersek Üniversite bölümleri ve taban puanları gibi bir çok eğitim ile ilgili sorunuzu oldukça detaylı bir şekilde yanıtlıyoruz. Bu nedenle eğitim basamaklarını çıkarken kurumumuza gelmeniz durumunda size oldukça parlak fikirler veriyor ve sizi başarıya taşıyoruz.

Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi ücretleri anlamında öncelikle Bosna Hersek’te yer alan devlet üniversitelerinden bahsetmek gerekir. Zorlanmadan karşılayabileceğiniz ücretleri olan devlet üniversitelerinin ücretleri senelik olarak 1000 Euro ile 3200 Euro arasında değişkenlik göstermektedir. Eğitim kalitesi anlamında son derece başarılı ve iyi eğitmenlere sahip okullar olduğundan öğrenim görenler işe atıldıkları anda bir çok kişinin önüne geçmektedir. 1 sene hazırlığın okunduğu okullarda Boşnak dili gördüğünüz için dil haznenize bir dil daha katmış olur ve Bosna Hersek’teki yaşamınızı da daha kolaylaştırmış olursunuz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı anlamında verdiğimiz hizmetlerde eğitim ücretleri hakkında çok daha detaylı bilgi alabilmeniz mümkündür. Bütün eğitim ücretlerini ve daha bir çok detayı deneyimli danışmanlarımız bilmektedir.

Bosna Hersek’te yer alan bir diğer üniversite olan Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe eğitim vermesi ile öne çıkan bir üniversitedir. Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi ücretleri haricinde Uluslararası Travnik Üniversitesi’nin ücretlerini söyleyecek olursak Hukuk alanında 2000 Euro, inşaat alanında 2500 Euro, mimarlık alanı için 2500 Euro, makine bölümü için 2500 Euro ve elektrik bölümü için ise 2500 Euro istenmektedir. Bu üniversitenin sizin için en avantajlı tarafı kaliteli bir eğitimi hem yurtdışında hem de Türkçe alabiliyor olmaktır. Yapmanız gereken kurum ile irtibata geçip hangi alanda lisans eğitimi almak istediğinizi bize söylemenizdir. Danışmanlarımız size bir çok konuda detaylı bilgiyi vererek aydınlatacaktır.

#uluslararasıbosnaherseküniversitesiücretleri

Üniversitenin Konumu

Bosna-Hersek’teki uluslararası üniversiteler, uluslararası öğrenciler için en çok arzu edilen eğitim destinasyonlarından biridir. Bu kurumlar, Avrupa’daki üniversitelere kıyasla nispeten düşük bir fiyata prestijli kurslar ve olanaklar sunmaktadır. Ancak, uluslararası öğrenciler Bosna-Hersek’te eğitim almayı seçerlerse karşılaşabilecekleri yüksek maliyetlerin farkında olmalıdırlar.

Bosna-Hersek’teki uluslararası üniversitelerde öğrenim ücretleri çok yüksektir. Bir yıllık bir program 21.000 $ öğrenim ücreti ile başlayabilir. Bu, öğrenci mezun olana ve derecesini alana kadar her yıl artar. Ayrıca öğrenciler Bosna Hersek’e ilk geldiklerinde oturma izni harcı ödemek zorundadır. Bu izin, işsiz veya gelirsiz 6 ay ülkede kalmalarına izin verir. Bu başlangıç ​​döneminden sonra öğrenciler, ülkede çalışma izni olmadan üç yıla kadar kalmalarına izin veren uzun süreli vizeler için başvuruda bulunmalıdır. Bu vizelerin çok pahalı olması şaşırtıcı değil – sınırlı limitlerle yılda yaklaşık 1.200 $’a mal oluyorlar.

Uluslararası öğrenciler eğitimleriyle ilgili diğer ücretler için de bütçe ayırmalıdır. Örneğin, kafeteryalar, normal ücretlerin üzerine sömestr başına 100 $ ekstra ücret alır. toplumlar ayrıca sömestr başına 150 $ ek ücret alırlar. ders kitapları da çok pahalıdır; bir ders kitabı 400 dolara, başka bir ders kitabı 700 dolara mal olabilir. Denemeleri ve yazıları doldurmak da çok pahalıdır; her etkinliğin maliyeti sayfa başına yaklaşık 10-20 ABD dolarıdır. Bu masrafların yanı sıra, Bosna Hersek’te uluslararası bir üniversitede eğitim almanın çeşitli diğer küçük masrafları da vardır.

Neyse ki, uluslararası öğrencilerin Bosna-Hersek’te okurken para biriktirebilmelerinin birkaç yolu vardır. Birçok öğrenci, yurt veya yurt yerine evde yaşayarak Bosna-Hersek’teki uluslararası bir üniversitede eğitim görmeyi tercih ediyor. Bu, paradan tasarruf etmenin harika bir yoludur, çünkü her gün ders çalışmak için bir yer ödemek yerine yalnızca odanız ve yemeğiniz için ödeme yapmanız gerekir! Alternatif olarak, bazı öğrenciler üniversite kampüsündeki mağaza ve işletmelerde indirimli yemek veya indirimler alabilmek için bir sosyal kulüp veya derneğe katılmayı tercih eder. Bunun dışında, okurken gelirinizi desteklemek ve yaşam giderlerinizi azaltmak için yarı zamanlı işler aramanız da önerilir.

Bosna-Hersek’te okumak isteyen uluslararası öğrenciler, yüksek maliyetleri anlamalıdır. bu eğitim destinasyonu. Ancak, evde yaşamak veya bir sosyal kulübe katılmak istiyorsanız, maliyetleri düşürmenin birkaç yolu vardır. İleriyi planlayan öğrenciler, Bosna-Hersek’te eğitim almanın parasını çok daha kolay bulacaktır!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!