Bosna Hersekte Yabancı Dil Destekli Eğitim

Yabancı Dil Destekli Eğitim

Bosna Hersekte yabancı dil destekli eğitim alıp alamayacağınızı Bosnada Eğitim Türkiye Temsilciliği Eurostar uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

Bosna Hersek Üniversitesi Yabancı Dil Destekli Eğitim

Eğitim dili her zaman önemlidir ve Bosna Hersek Üniversitesi dil destekli eğitim sayesinde ana dilinizde eğitim alma hakkını elde edebiliyorsunuz. Bosna Hersek’te pek çok üniversite var ve bunların pek çoğu da devlet üniversitesidir. Bu devlet üniversitelerinde her zaman sınavsız bir şekilde eğitim alabiliyorsunuz. Ama bu üniversitelerin neredeyse tamamı Boşnakça eğitim vermektedir ve bu nedenle de hazırlık sınavlarını zorunlu tutmaktadır. Bu nedenle de Bosna Hersekte yabancı dil destekli eğitim almak istiyorsanız sadece tek bir üniversite bunu sağlamaktadır. O da Uluslararası Travnik Üniversitesidir. Bu üniversite Türkiye’den gelen akademisyenler sayesinde eğitim vermektedir. Aynı zamanda hazırlık sınıfı gibi zaman kaybı da söz konusu olmadığı için hemen eğitime başlayabiliyorsunuz. Bu eğitim lisans tamamlama programlarında da Türkçe olarak karşınıza çıkacaktır.

Öncelikle yurtdışında eğitim almadan, tanımadığınız bir ülkeye gitmeden önce o ülke ile ilgili, alacağınız eğitim ile ilgili bilgi sahibi olmanız gerekecektir. Bu aşamada biz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak istediğiniz ve merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını veriyoruz. Biz bir aileyiz ve Bosna Hersek’te okurken en yakın aileniz de yine biz olacağız. Tüm eğitim hayatınız boyunca sizlere yardımcı olacak, eksiklerinizi tamamlayacak, sizlere arkadaş olacağız. Bu nedenle de öncelikle Bosna Hersekte yabancı dil destekli eğitim eğitim almadan önce bizler ile tanışmanız eğitim hayatınızın çok daha iyi gitmesi için önemli bir konudur.

Türkiye’de bir okula girmek istediğinizde sınava girmeniz gerek. Oysaki Bosna Hersek’te üniversite okumak için sınava girmenize gerek. Bunun yerine sadece lise diplomanız sayesinde dilediğiniz bölümden eğitim alabilirsiniz. Bu aşamada kayıt işlemlerinden konaklamaya kadar tüm prosedürleri sizler yerine Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak halletmekteyiz. Değişen ve gelişen her şeyden de sizleri haberdar ediyoruz. Bu üniversitelerden alınan diplomaların Avrupa çapında geçerlilik göstermesi, bir yandan da YÖK tarafından kabul edilmesi oldukça önemli bir konudur. Bu üniversitelerden mezun olduktan sonra iş bulmak sizler için de gerçekten çok ama çok kolay olacak. Hemen Bosna Hersek Üniversitesi yabancı dil destekli eğitim alın ve geleceğiniz için çok daha iyi bir plan yapmış olun.

#bosnaherseküniversitesitürkcedesteklieğitim

Üniversitenin Haritası

Bosna-Hersek Üniversitesi, Bosna-Hersek’teki en büyük devlet üniversitesidir. Altı fakültesi vardır: İktisat ve İşletme Fakültesi, Beşeri Bilimler Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Fen Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi. Her fakülte, çalışılan konulara göre birkaç ana dal vardır. Bosna-Hersek Üniversitesi’ndeki tüm öğrenciler İngilizce eğitim alırlar çünkü bu, Bosna-Hersek’in resmi dilidir. Bosna Hersek Üniversitesi’nde kütüphaneler, yemekhaneler ve yurtlar da dahil olmak üzere öğrenciler için birçok olanak mevcuttur.

Bosna Hersek’teki tüm üniversiteler devlet tarafından finanse edilmektedir. Her üniversite, eğitim ve araştırma için hükümetten yıllık fon alır. Bu fonlar bir üniversiteyi işletmek için gereken tüm masrafları karşılamaktadır; hükümet öğrenim ücretlerini ödemek için para dağıtmaz. Bunun yerine, vatandaşlarına eğitim sağlamak için tüm masrafları karşılar. Bosna-Hersek’teki çoğu üniversite, UNESCO tarafından kaliteli programları ile tanınmaktadır. Birçok kişi, sunduğu imkanlar ve destek sistemi nedeniyle Bosna Hersek Üniversitesi’ni diğer üniversitelere tercih ediyor.

Bosna Hersek’teki tüm üniversiteler çeşitli eğitim programları sunuyor. Bosna Hersek Üniversitesi’nde öğrencilerin eğitim alabilecekleri farklı alanlar bulunmaktadır. Bunlar ekonomi, işletme yönetimi, ekonomik analiz, yönetim, pazarlama, turizm yönetimi, turizm geliştirme ve otel işletmeciliğini içerir. Ayrıca, yalnızca Bosna-Hersek Üniversitesi’nde mevcut olan, Yüksek Lisans derecesine sahip Eğitimde Ekonomistler için bir program da bulunmaktadır. Ek olarak, dört alt bölümü olan bir Biyokimya Bölümü bulunmaktadır: moleküler biyoloji, biyoteknoloji, biyoinformatik, biyoanaliz, yüksek lisans derecesine sahip biyokimya laboratuvarı eğitim programı ve yalnızca Bosna Hersek Üniversitesi’nde erişilebilir.

Öğrencilerin yüksek öğrenim ücreti ödemeleri gerekmektedir. Bosna-Hersek’te üniversiteye gitmek. 2018-19 için yıllık öğrenim ücreti, normal kurslar için yıllık 7500 Euro idi. Bu, seçtiğiniz kursa bağlı olarak artar: Lisans kursları için yılda 12300 Euro veya yüksek lisans kursları için yılda 15575 Euro. Ayrıca gelirinizle orantılı olarak belirlenen bir öğrenci vergisi vardır; bu, yıllık gelirinizin %2’si olarak belirlenmiştir. Bu nedenle, zengin öğrenciler için fakir öğrencilere göre çok daha pahalıdır. Bosna Hersek Üniversitesi’ne ücret ödemeden girebilmek için çok zengin veya iyi maaşlı bir işiniz olması gerekir.

Bosna Hersek’te yaşayan tüm vatandaşlar Bosna Üniversitesi aracılığıyla yüksek kaliteli eğitim fırsatlarına erişebilir. ve Hersek. Bosna-Hersek’teki tüm üniversiteler vergi yoluyla hükümet tarafından finanse edilmektedir; bu onları ülkede yaşayan tüm vatandaşlar için erişilebilir kılar. Bosna Hersek’teki tüm üniversiteler, ana çalışma alanınıza bağlı olarak çeşitli eğitim programları sunar. Öğrencilerin Bosna-Hersek’te üniversiteye devam edebilmeleri için yüksek öğrenim ücreti ödemeleri gerekmektedir; bu, daha yoksul vatandaşların fahiş ücretler ödemeden üniversiteye gitmelerini engeller.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!