Bosna Hersekte Okumak

Elektrik Mühendisliği

Bosna Hersek üniversitesi elektrik mühendisliği eğitimi Türkçe destekli dil ile Türk öğrenciler için sağlanmaktadır. Son zamanların gözde meslekleri..

Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliği

Eğer ki yurtdışında eğitim almak istiyorsanız o zaman Bosna Hersek Üniversitesi elektrik mühendisliği bölümü en çok tercih edilen bölümlerden biridir. Bu bölüm sayesinde kariyer planlamasında oldukça başarılı olabilirsiniz çünkü hem Avrupa’da hem de Türkiye’de elektrik mühendislerine sıklıkla ihtiyaç duyuluyor. Öncelikle Bosna Hersek’de yer alan üniversiteler Boşnakça eğitim verdiği için hazırlık okumanız gerek. Ama ben hazırlık okumak istemiyorum, ana dilimde eğitim almak istiyorum diyorsanız o zaman Uluslararası Travnik Üniversitesi sizlere ana dilinizde eğitim vermektedir. Bu nedenle Uluslararası Travnik Üniversitesini tercih eden çok fazla öğrenci vardır. Hele ki elektrik mühendisliği gibi zor bir bölümü Boşnakça okumak çok zor olurdu değil mi?

Türkiye’de elektrik mühendisliği okumak için YGS ve LYS sınavlarından çok yüksek bir puan almanız gerekiyor. Eğer ki iki yıllık elektrik bölümü mezunuysanız DGS ile elektrik mühendisliğine geçiş yapabiliyorsunuz. Ama her zaman sınav sistemi ile bu bölümlere girmek zordur. Bu nedenle de yapılması gereken sınavsız öğrenci kabul eden Uluslararası Travnik Üniversitesinde hem lisans hem de lisans tamamlama eğitimi almak olacaktır. Bosna Hersek Üniversitesi elektrik mühendisliği eğitimi alacaksanız yıllık olarak yapmanız gereken ödeme sadece 2500 Euro oluyor. Bu da ülkemizdeki harçlar kadar olduğundan aile bütçeleri bu durumu kaldırabiliyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize gelerek Bosna Hersek’de öğrenci olmak nasıl bir şey onu öğrenebilirsiniz.

Bir öğrenci için diploma geçerliliği çok önemlidir. Bu yüzden diplomanın hem Avrupa’da hem de Türkiye’de mutlaka geçerli olması gerekecektir. Bu okul uluslar arası bir okul olduğundan diploma da geçerli olacaktır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak eğitim sorunlarında konaklama sorunlarına, ulaşım sorunlarına kadar her türlü probleminizle ilgileniyor ve çok hızlı çareler üretiyoruz. Bu yüzden de yurtdışı eğitimleriniz için 20 yıldır ilk tercih edilen firma olabiliyoruz. Mühendislik eğitimi alırken uygulamaların ön planda olması gerekiyor. Teorik bilgiyi her zaman almak mümkün ama pratik bilgi anacak kaliteli bir eğitim ile edinilebilir. Bosna Hersek Üniversitesi elektrik mühendisliği bölümünde her zaman uygulamalar karşınıza çıkıyor.

#bosnaherseküniversitesielektrikmühendisliği

Üniversitenin Konumu

Bosna Hersek Üniversitesi (UHBH) Saraybosna, Bosna-Hersek’te bulunan bir devlet üniversitesidir. 1881’de bir reform koleji olarak kurulan UHBH, şimdi birden fazla disiplinde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora dereceleri sunmaktadır. Bosna-Hersek’teki tek üniversite olan UHBH, en fazla öğrenci ve personele sahiptir. UHBH, yıllar içinde yüksek eğitim ve burs standartları ile uluslararası tanınırlık kazanmıştır.

Bosna-Hersek Üniversitesi, Bosna-Hersek’teki en eski üniversitelerden biridir. Eskiden Almanca’da Slavonik Aşağı Avusturya Üniversitesi (bugünkü Viyana) olarak adlandırılırdı, ancak savaştan sonra yeniden adlandırıldı. İkinci Dünya Savaşı başlamadan önce, UHBH zaten doktor olmak için kurslar için öğrenci kabul etmeye başlamıştı. Savaştan sonra UHBH 1946 yılında 16 profesör ve 45 öğrenci ile yeniden üniversite olmuştur. Şu anda eski Yugoslavya’nın her yerinden 30.000’den fazla öğrencisi olan dokuz fakültesi var.

Elektrik mühendisliği, Bosna-Hersek Üniversitesi’ndeki en popüler akademik disiplinlerden biridir. UHBH-‘de Elektrik Mühendisliğine kayıtlı 6700’den fazla öğrenci vardır ve bu da onu üniversitedeki en popüler ders yapar. Birçok öğrenci, güç mühendisi veya elektronik mühendisi olmak için elektrik mühendisliğine kaydolur. Diğerleri bunu seçiyor çünkü elektrik santrallerinde veya şirketlerde elektronikle çalışmak istiyorlar. Disiplin, öğrencilere gerçek dünya problemlerine uygulayabilecekleri matematik, fizik ve mühendislik teorisinde sağlam bir temel sağlar.

Üniversite hayatı, Bosna Hersek Üniversitesi’ndeki öğrenci hayatının önemli bir yönüdür. Öğrencilerin kendilerine sunulan birçok akademik ve sosyal seçeneği vardır. Aralarından seçim yapabileceğiniz 350’den fazla öğrenci örgütü vardır ve bu da onu eski Yugoslavya’daki en aktif öğrenci topluluklarından biri yapar. Öğrenci Merkezi, düşük gelirli aileler için ücretsiz yemek, sağlık fuarları, danışmanlık hizmetleri, kariyer atölyeleri ve personel ile sosyal etkinlikler dahil olmak üzere her hafta hem öğrenciler hem de öğretim üyeleri için çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenci Derneği, hem yeni hem de geri dönen öğrenciler için Bosna-Hersek’teki hayata uyum sağlamalarına yardımcı olmak için çeşitli seminerlere ev sahipliği yapıyor. Buna ek olarak, UHBH’de altı kütüphane ve on milyondan fazla kitap bulunan ve tüm derslerde okuyan öğrenciler için sonsuz kaynaklar sağlar.

Elektrik mühendisliği UHBH’deki en popüler derslerden biri olmasına rağmen, birçok başka seçenek de mevcuttur. aday öğrencilere. Bosna Hersek Üniversitesi uzun bir geçmişe sahiptir ve her yıl açılan yeni tesislerle büyümeye devam etmektedir. Öğrenciler istedikleri bölüme sınırsız veya kısıtlama olmaksızın katılabilirler ve bu da onlara bireysel olarak entelektüel gelişim ve büyüme için birçok fırsat sunar.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!