Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliği

Eğer ki yurtdışında eğitim almak istiyorsanız o zaman Bosna Hersek Üniversitesi elektrik mühendisliği bölümü en çok tercih edilen bölümlerden biridir. Bu bölüm sayesinde kariyer planlamasında oldukça başarılı olabilirsiniz çünkü hem Avrupa’da hem de Türkiye’de elektrik mühendislerine sıklıkla ihtiyaç duyuluyor. Öncelikle Bosna Hersek’de yer alan üniversiteler Boşnakça eğitim verdiği için hazırlık okumanız gerek. Ama ben hazırlık okumak istemiyorum, ana dilimde eğitim almak istiyorum diyorsanız o zaman Uluslararası Travnik Üniversitesi sizlere ana dilinizde eğitim vermektedir. Bu nedenle Uluslararası Travnik Üniversitesini tercih eden çok fazla öğrenci vardır. Hele ki elektrik mühendisliği gibi zor bir bölümü Boşnakça okumak çok zor olurdu değil mi?

Türkiye’de elektrik mühendisliği okumak için YGS ve LYS sınavlarından çok yüksek bir puan almanız gerekiyor. Eğer ki iki yıllık elektrik bölümü mezunuysanız DGS ile elektrik mühendisliğine geçiş yapabiliyorsunuz. Ama her zaman sınav sistemi ile bu bölümlere girmek zordur. Bu nedenle de yapılması gereken sınavsız öğrenci kabul eden Uluslararası Travnik Üniversitesinde hem lisans hem de lisans tamamlama eğitimi almak olacaktır. Bosna Hersek Üniversitesi elektrik mühendisliği eğitimi alacaksanız yıllık olarak yapmanız gereken ödeme sadece 2500 Euro oluyor. Bu da ülkemizdeki harçlar kadar olduğundan aile bütçeleri bu durumu kaldırabiliyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize gelerek Bosna Hersek’de öğrenci olmak nasıl bir şey onu öğrenebilirsiniz.

Bir öğrenci için diploma geçerliliği çok önemlidir. Bu yüzden diplomanın hem Avrupa’da hem de Türkiye’de mutlaka geçerli olması gerekecektir. Bu okul uluslar arası bir okul olduğundan diploma da geçerli olacaktır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak eğitim sorunlarında konaklama sorunlarına, ulaşım sorunlarına kadar her türlü probleminizle ilgileniyor ve çok hızlı çareler üretiyoruz. Bu yüzden de yurtdışı eğitimleriniz için 20 yıldır ilk tercih edilen firma olabiliyoruz. Mühendislik eğitimi alırken uygulamaların ön planda olması gerekiyor. Teorik bilgiyi her zaman almak mümkün ama pratik bilgi anacak kaliteli bir eğitim ile edinilebilir. Bosna Hersek Üniversitesi elektrik mühendisliği bölümünde her zaman uygulamalar karşınıza çıkıyor.

Üniversitenin Konumu