Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi

Tuzla Üniversitesi

Bosna’da eğitim girebileceğiniz üniversitelerin başında Tuzla üniversitesi yer alıyor. Sahip olduğu özelliklerle kariyeriniz için sunacak olduğu..

Tuzla Üniversitesi

1958 yılında yüksek okul olarak eğitime başlayan Tuzla Üniversitesi, Bosna hersek üniversiteleri denklik sistemine de dahildir. Tuzla üniversite tercihlerinde daha da fazla rağbet görmeye başlayan bir üniversite haline gelen Tuzla Üniversitesi, iki ve dört senelik fakülte eğitimlerinde kaliteyi büyük oranda arttırmıştır. Günümüzde sayısı 13 olan Tuzla Üniversitesi fakülteleri, Bologna Kriterleri’ne de uygun bir yüksek öğretim programına sahiptir.

1972 yılından başlayarak Bosna hersek üniversitesi gibi kurumlarla ve yurtdışında eğitim veren birçok üniversite ile işbirliği yapan okul, Bosna Hersekteki üniversiteler arasındaki saygın konumunu korumaktadır. Tuzla Üniversitesi lisans programlarındaki öğrencilere hiçbir kültürel farklılık yaşatmadan Avrupa kalitesinde verilen eğitim; kongreler, fuarlar, bilimsel araştırma çalışmaları, uluslararası projeler gibi birçok alanı kapsamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sunulan profesyonel danışmanlık, aracılık faaliyetleri, dil eğitimi programları, karşılama ve yerleştirme hizmetleriyle Tuzla Üniversitesi lisans eğitimine siz de dahil olabilirsiniz. Son dönemde yoğun bir talep gören Tuzla Üniversitesi Mühendislik Eğitimi için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlık hizmetlerinden faydalanabileceğiniz gibi, Tuzla Üniversitesi harçları ve diğer tüm konularda da sorularınıza yanıt bulmak için bizi arayabilirsiniz. Tuzla Üniversitesi başvurusu sürecinizi hemen başlatacak olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Avrupa’nın merkezinde sürdüreceğiniz eğitim hayatınızda da her zaman size destek olmaya devam edecektir.

FAKÜLTELER;

Dramatik Sanatlar Fakültesi

Oyunculuk
Üretim
İktisat Fakültesi

Pazarlama
Muhasebe
İşletme Finans
Finans
Bankacılık
Sigortacılık
Ekonomi
Üç yıllık eğitim; Pazarlama, Muhasebe ve Finans, Yönetim ve Girişimcilik

Eğitim ve Rehabilitasyon Birimleri

Fizik tedavi
Eğitim Rehabilitasyon
Davranış Bozuklukları

Elektrik Mühendisliği Fakültesi

Elektrik enerjisi
Teknik Bilgisayar Bilimleri
İletişim

Beden Eğitimi ve Spor Fakültesi, 3 yıllık eğitim

Koçluk Spor
Özel uygulamalar

Edebiyat Fakültesi

Boşnak dili ve edebiyatı
Tarih
Pedagoji-Psikoloji
Gazetecilik
Sosyal hizmet
Sosyoloji
Felsefe
İngiliz dili ve edebiyatı
Alman dili ve edebiyatı
Türk dili ve edebiyatı
Üç yıllık eğitim; Sınıf Öğretim, Teknik Eğitim ve Bilişim

Makine Mühendisliği Fakültesi

Enerji Mühendisliği
Üretim Mühendisliği
Mekatronik Mühendisliği

Fen Fakültesi

Matematik
Fizik
Kimya
Biyoloji
Coğrafya
Üç yıllık eğitim; Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji

Teknoloji Fakültesi

Gıda Teknolojileri
Kimyasal Mühendisliği
Çevre Mühendisliği
Cevre Koruma

Maden, Jeoloji ve Endüstri Mühendisliği Fakültesi

Madencilik
Jeoloji
İnşaat Mühendisliği
Kuyu Mineralleri
Güvenlik çalışmaları ve yardım
Üç yıllık eğitim; Güvenlik ve Yardım

Eczacılık Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Tıp Fakültesi

#tuzlaüniversitesi

Tuzla Üniversitesi Haritası

Tuzla, Bosna-Hersek Cumhuriyeti’nin kuzeydoğusunda bir kasabadır. Toplam nüfusu yaklaşık 53.000 olan bir kentsel alandır. Tuzla, onu popüler bir tatil yeri yapan doğal kaynakları ile bilinir. Tuzla Üniversitesi 1971 yılında kurulmuştur. Kasaba ayrıca büyük bir Bosna askeri üssüne ve ABD Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir garnizona ev sahipliği yapmaktadır. Tuzla Üniversitesi’nde Bilgi ve İletişim Teknolojileri, doğa bilimleri ve mühendislik alanlarında çeşitli bölümler bulunmaktadır. Üniversitenin bir ekonomi, yönetim ve yabancı dil Fakültesi vardır. Ayrıca 9. sınıftan 12. sınıfa kadar mezuniyet seviyelerine sahip birkaç ortaokula sahiptir.

Tuzla Üniversitesi 1971 yılında kurulmuştur. Ana kampüsü Tuzla kasabasındadır, ancak Sırp Cumhuriyeti bünyesinde beş kampüs daha vardır. Bosna Hersek. Üniversitenin toplamda yaklaşık 30 bölümü ile toplam 13 fakültesi bulunmaktadır. Tüm programlar, öğrenciler eğitimlerine başka bir üniversitede veya başka bir eğitim kurumunda devam etmeyi seçmeden önce üç yıl sürer. Tuzla’nın kursları, aynı dilin iki farklı varyasyonu olan Boşnakça ve Sırpça dillerinde verilmektedir. Üniversitenin elinde 700.000’den fazla kitap bulunan birkaç kütüphanesi vardır. Öğrenciler ayrıca bilgisayar laboratuvarları, e-kitaplar ve çevrimiçi veri tabanları gibi elektronik kaynaklara da erişebilirler.

Tuzla’nın doğal kaynakları, burayı onlarca yıldır popüler bir tatil yeri haline getirmiştir. Spa, konuklarına tedavi edici banyolar ve masajlar sağlamak için kaynaklardan gelen maden suyunu kullanır. Kaynaklardan gelen maden suyu, konuklara rahatlatıcı spa deneyimleri sunmanın yanı sıra içecek ve gıda takviyesi üretmek için de kullanılmaktadır. Kaynaklardan gelen maden suyu, konuklara rahatlatıcı spa deneyimleri sunmanın yanı sıra içecek ve gıda takviyesi üretmek için de kullanılmaktadır. İlginç bir şekilde, bir kaynak, sularında doğal olarak yaşayan 1.200’den fazla farklı mikroorganizma türü içerir. Bu mikroorganizmalar suya pembe rengini verir ve insan derisi ve vücut sistemleri üzerindeki tedavi edici etkilerine katkıda bulunur.

Tuzla Üniversitesi, teknoloji ve doğa bilimleri ile ilgili birçok bölüme ev sahipliği yapmaktadır; bu da bu alanların Bosna vatandaşları için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Tuzla, teknolojik departmanlara ev sahipliği yapmanın yanı sıra, onlarca yıldır popüler bir tatil yeri haline getiren birçok kaynağa yakın bir konumdadır. Tuzla’daki doğal kaynaklar, sularının teknolojik uygulamalarıyla hem doğrudan hem de dolaylı olarak konuklara birçok fayda sağlamaktadır.

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!