tuzla üniversitesi

Tuzla Üniversitesi

Bosna’da eğitim girebileceğiniz üniversitelerin başında Tuzla üniversitesi yer alıyor. Kariyeriniz için en doğru atımı şimdi atın.

Tuzla Üniversitesi

1958 yılında yüksek okul olarak eğitime başlayan Tuzla Üniversitesi, Bosna hersek üniversiteleri denklik sistemine de dahildir. Tuzla üniversite tercihlerinde daha da fazla rağbet görmeye başlayan bir üniversite haline gelen Tuzla Üniversitesi, iki ve dört senelik fakülte eğitimlerinde kaliteyi büyük oranda arttırmıştır. Günümüzde sayısı 13 olan Tuzla Üniversitesi fakülteleri, Bologna Kriterleri’ne de uygun bir yüksek öğretim programına sahiptir.

1972 yılından başlayarak Bosna Hersek üniversitesi gibi kurumlarla ve yurtdışında eğitim veren birçok üniversite ile işbirliği yapan okul, Bosna Hersekteki üniversiteler arasındaki saygın konumunu korumaktadır. Tuzla Üniversitesi lisans programlarındaki öğrencilere hiçbir kültürel farklılık yaşatmadan Avrupa kalitesinde verilen eğitim; kongreler, fuarlar, bilimsel araştırma çalışmaları, uluslararası projeler gibi birçok alanı kapsamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sunulan profesyonel danışmanlık, aracılık faaliyetleri, dil eğitimi programları, karşılama ve yerleştirme hizmetleriyle Tuzla Üniversitesi lisans eğitimine siz de dahil olabilirsiniz. Son dönemde yoğun bir talep gören Tuzla Üniversitesi Mühendislik Eğitimi için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlık hizmetlerinden faydalanabileceğiniz gibi, Tuzla Üniversitesi harçları ve diğer tüm konularda da sorularınıza yanıt bulmak için bizi arayabilirsiniz. Tuzla Üniversitesi başvurusu sürecinizi hemen başlatacak olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Avrupa’nın merkezinde sürdüreceğiniz eğitim hayatınızda da her zaman size destek olmaya devam edecektir.

Tuzla Üniversitesi ve Eğitim

Tuzla, Bosna-Hersek Cumhuriyeti’nin kuzeydoğusunda bir kasabadır. Toplam nüfusu yaklaşık 53.000 olan bir kentsel alandır. Tuzla, onu popüler bir tatil yeri yapan doğal kaynakları ile bilinir. Tuzla Üniversitesi 1971 yılında kurulmuştur. Kasaba ayrıca büyük bir Bosna askeri üssüne ve ABD Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir garnizona ev sahipliği yapmaktadır. Tuzla Üniversitesi’nde Bilgi ve İletişim Teknolojileri, doğa bilimleri ve mühendislik alanlarında çeşitli bölümler bulunmaktadır. Üniversitenin bir ekonomi, yönetim ve yabancı dil Fakültesi vardır. Ayrıca 9. sınıftan 12. sınıfa kadar mezuniyet seviyelerine sahip birkaç ortaokula sahiptir.

Tuzla Üniversitesi 1971 yılında kurulmuştur. Ana kampüsü Tuzla kasabasındadır, ancak Sırp Cumhuriyeti bünyesinde beş kampüs daha vardır. Bosna Hersek. Üniversitenin toplamda yaklaşık 30 bölümü ile toplam 13 fakültesi bulunmaktadır. Tüm programlar, öğrenciler eğitimlerine başka bir üniversitede veya başka bir eğitim kurumunda devam etmeyi seçmeden önce üç yıl sürer. Tuzla’nın kursları, aynı dilin iki farklı varyasyonu olan Boşnakça ve Sırpça dillerinde verilmektedir. Üniversitenin elinde 700.000’den fazla kitap bulunan birkaç kütüphanesi vardır. Öğrenciler ayrıca bilgisayar laboratuvarları, e-kitaplar ve çevrimiçi veri tabanları gibi elektronik kaynaklara da erişebilirler.

Tuzla’nın doğal kaynakları, burayı onlarca yıldır popüler bir tatil yeri haline getirmiştir. Spa, konuklarına tedavi edici banyolar ve masajlar sağlamak için kaynaklardan gelen maden suyunu kullanır. Kaynaklardan gelen maden suyu, konuklara rahatlatıcı spa deneyimleri sunmanın yanı sıra içecek ve gıda takviyesi üretmek için de kullanılmaktadır. Kaynaklardan gelen maden suyu, konuklara rahatlatıcı spa deneyimleri sunmanın yanı sıra içecek ve gıda takviyesi üretmek için de kullanılmaktadır. İlginç bir şekilde, bir kaynak, sularında doğal olarak yaşayan 1.200’den fazla farklı mikroorganizma türü içerir. Bu mikroorganizmalar suya pembe rengini verir ve insan derisi ve vücut sistemleri üzerindeki tedavi edici etkilerine katkıda bulunur.

Tuzla Üniversitesi, teknoloji ve doğa bilimleri ile ilgili birçok bölüme ev sahipliği yapmaktadır; bu da bu alanların Bosna vatandaşları için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Tuzla, teknolojik departmanlara ev sahipliği yapmanın yanı sıra, onlarca yıldır popüler bir tatil yeri haline getiren birçok kaynağa yakın bir konumdadır. Tuzla’daki doğal kaynaklar, sularının teknolojik uygulamalarıyla hem doğrudan hem de dolaylı olarak konuklara birçok fayda sağlamaktadır.

Sık Sorulan Sorular Tuzla Üniversitesi

Bosna Hersek Üniversitesi'ne kaydolmak için ihtiyaç duyabileceğiniz tek şey lise diplomanızdır. Bir bireyin meşru bir lise diploması olmadan kolejde okuması mümkün değildir. Bu nedenle Bosna Hersek'te bir üniversiteye girebilmek için lise diplomasına sahip olmak gerekli olmaktadır.

Bosna-Hersek'teki üniversiteler mavi diplomalar veriyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı'ndan da destek alabilirsiniz.

 

Tuzla Üniversitesinde Okumak İçin Gerekli Evraklar;

Kimlik Fotokopisi İkametgah (Nüfus Dairesinden)(Nüfus Kayıt Örneğine Eklenmemeli, Ayrı Olarak Alınmalıdır.)

Lise Diploma Fotokopisi (Henüz mezun değil ise daha sonra tamamlanabilir.)4×5 Ebatlarında Fotoğraf,

Biyometrik, Arka Fon Beyaz (8 Adet)

#tuzlaeğitim #tuzladaeğitim #tuzlaüniversitesi #tuzlauniversitesi #tuzlaeğitimmodeli #tuzladaüniversiteeğitimi

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 4 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!