Bosna Hersek Üniversitelerinde Denklik Var Mı?

Üniversite eğitiminizi yurt dışında almak isterseniz, alternatif olarak Bosna Hersek’i kesinlikle değerlendirmelisiniz.

Kültürel açıdan bize yakın olan bu ülkenin, eğitim anlamında avantajları vardır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu konuda size rehberlik yapıyoruz. Bosna Hersek yurt dışı eğitimi konusunda hem kaliteli hem de ekonomik olanaklar sunmaktadır. Bu da özellikle Türk öğrencilerin burada eğitim almasına neden olmaktadır. Bosna Hersek üniversitelerinde denklik var mı sorusu işte bu noktada karşınıza çıkacaktır. Yök tarafından tanınan üniversitelerden yana tercihinizi kullanmalısınız. Hatta üniversite tercih formunda yer alan üniversiteleri yakından takip edebilirsiniz. Biz bu konuda şeffaf olarak sizi bilgilendiriyoruz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Bosna Hersek’te olan okullar konusunda öğrencilerimize tam destek sağlamaktayız. Siz de burada okumayı düşünüyorsanız, en başından sonuna kadar başvurularınızı birlikte takip edebiliriz. Bosna Hersek üniversitelerinde denklik var mı bu konuda inceleme yapınca denklik konusunda iki türlü değerlendirilmesi gerektiğini görmekteyiz. Yök tarafından tanınan üniversiteler denk olarak görünür evet; ancak aynı zamanda bölümlerin içerikleri vardır. Bölüm içerikleri konusunda denklik olması gerekir. Bunun için de isterseniz okula ve bölüme giriş yapmadan evvel birlikte inceleme yapabiliriz. Yök tarafından yapılması muhtemel değişiklikler nedeni ile mutlaka güncel gelişmelerin takip edilmesi gerekir. Biz de güncel gelişmeleri hem kendimiz hem de öğrencimiz ile birlikte şeffaf bir şekilde takip ediyoruz.

Bosna Hersek üniversitelerinde denklik var mı bu konuda en çok hukuk gibi bölümler ile alakalı dikkatli olmak gerekir. Başka ülkelerde hukuk eğitimi alınca, fark derslerin mutlaka verilmesi gerekir. Genelde devlet geçmişi olan üniversitelerde bu konuda sorun yaşanmaz. Mühendislik fakültesi gibi bölümlerde, içerik karşılaştırılması yapılır ve öğrenciler genel bir sınava tabi tutulur. Bu sınavı geçenler denklik diploması alır. Mavi diplomanın verildiği Bosna Hersek üniversitelerinde eğitim almanız durumunda diplomanız AB ülkelerinde geçerli olur ki bu da ayrı bir avantajdır. Diplomanız ile birçok ülkede çalışabilirsiniz. Önemli firmalara giriş yapabilirsiniz. Üstelik lise mezunu olmanız yeterlidir. Sınav ya da daha farklı prosedürler ile uğraşmanıza gerek kalmaz.

Üniversitenin Konumu