Bosna Hersekte Üniversite

Taban Puanları

Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi taban puanları bulunmamaktadır. Üniversitelerde sınav şartı ve taban puanı şartı olmadan öğrenciler eğitim fırsatı..

Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi Taban Puanları

Bosna Hersek, devlet üniversitelerinde başarılı ve önü açık bir eğitim alınabilen kurumlar arasında yer almaktadır. Genel olarak İngilizce olmayan derslerde eğitim Boşnakça olarak alınmaktadır ve bunun için de dili bilmeyen öğrenciler, 1 yıl boşnakça hazırlık eğitimi alırlar. Genel olarak ülkemizdeki bölümlerin büyük bir bölümü bu ülke üniversitelerinde de yer almaktadır. Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi taban puanları gerektirmeyen üniversitelerden bir tanesidir. Hiç vakit kaybetmeden 1. Sınıftan derslere başlama imkanı veren Saraybosna Üniversitesi, lise diploması ile kayıt yapan üniversitelerden bir tanesidir. Bölgede yurt bulunmadığı için genel anlamda öğrenciler müstakil evlerde kalmaktadır. Bu konuda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığımız, eğitim hayatınız boyunca yanınızda olmaktayız.

Her konuda destekçisi olduğumuz öğrencilerimizin okumak istediği bölümler konusunda da Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi taban puanları konusunda da bizden fikir alabilirsiniz. Saraybosna Üniversitesi’nde, tıptan mühendisliğe, diş hekimliğinden psikolojiye pek çok bölüm yer almaktadır. Siz de eğitim danışmanlığımıza gelerek ya da telefon numaralarımızdan bizimle irtibat kurarak okumak istediğiniz bölümler ile ilgili sorularınızı da bize ileterek cevap alabilirsiniz. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığımız, yurtdışı eğitim konusunda merak ettiğiniz her konuda size destek olmak ve merak ettiğiniz noktalarda size yanıt vermek amacıyla kurulmuştur. Ülkedeki üniversitelerde eğitim dili Boşnakçadır. 1 yıllık hazırlık evresinin ardından doğrudan eğitim hayatınıza başlayabilir, dilerseniz eğitime lisanstan sonra daha fazla devam edebilirsiniz.

Yüksek lisans ve doktora programları da danışmanlığımızca desteklenmekte ve devam etmek istediğiniz noktaya kadar sizinle hareket etmekteyiz. Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi taban puanları konusunda da endişelenmenize gerek yok. Taban puana ihtiyacınız olmayacak. Gerekli olan yalnızca lise diplomanız. Kayıt işlemleri, eğitim hayatınız, devam etmek isterseniz daha sonrası vs. konular için de danışmanlığımıza başvurabilirsiniz. Danışmanlığımızda, genel olarak öğrencilerin ihtiyaç duyduğu her konu ile ilgili destek olacak bir danışman ekibimiz bulunmaktadır. Okuldan kalan vakitlerinizde ise Bosna’nın tarihi dokusunu gezebilir ya da savaş döneminin izlerini canlı bir tarih gibi görebilirsiniz. Bunlar için bölgede gezen bir tur ekibine de katılabilirsiniz.

#bosnaherseksaraybosnaüniversitesitabanpuanları

Üniversitenin Konumu

Bosna-Hersek Üniversitesi (UBIH), Bosna-Hersek ülkesindeki tek lise sonrası eğitim kurumudur. Saraybosna şehrinde bulunur ve ülkenin I. Dünya Savaşı’ndan sonraki modernleşmesinin ürünüdür. Bosna Hersek Üniversitesi 1869’da kurulmuştur ve ülkenin en eski orta öğretim sonrası eğitim kurumudur. Ayrıca, Güneydoğu Avrupa için bölgesel bir akademik merkez olarak hizmet vermektedir.

Bosna Hersek Üniversitesi 1869’da kurulmuştur ve ülkenin en eski orta öğretim sonrası eğitim kurumudur. Başlangıçta felsefe, matematik, fizik, coğrafya, tarih ve dilbilgisi dersleri verdi. Beş yıllık bir uygulama sürecinden sonra, üniversite nihayet 1885 yılında yirmi sekiz profesör ve bin öğrenci ile kendi tüzüğü altında faaliyet göstermeye başladı. Neredeyse bir asırlık faaliyetten sonra, bu lise sonrası kurumun şimdi otuz binden fazla öğrencisi ve dokuz bin akademik personeli var.

Üniversitenin şu anda on altı akademik okulu ve dört bilimsel enstitüsü var. İdari amaçlar için yedi fakülteye ayrılmıştır: hümanist çalışmalar; sosyal Bilimler; yasa; ekonomi, siyaset bilimleri ve sosyoloji; Eğitim; ve doğa bilimleri ve matematik. Buna ek olarak, üniversite Klinik Fakültesi aracılığıyla klinik dersler vermektedir. Klinik kurslar, şehir genelinde yedi yerde yürütülmektedir ve ülkenin her yerinden hem öğrenci katılımcılara hem de uygulayıcılara açıktır.

Bosna Hersek Üniversitesi, dünya çapında seksenden fazla üniversite ile ikili ilişkiler sürdürmektedir. Bunlara Avustralya, Çin, Hırvatistan, Almanya, Yunanistan, İtalya, Makedonya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Türkiye ve Ukrayna’dan üniversiteler dahildir. Üniversite, uluslararası ilişkilere ek olarak, Bosna-Hersek’teki ve Güneydoğu Avrupa’daki diğer ülkelerdeki akademik kurumlarla da bağlantılarını sürdürmektedir. Bunlara Hırvatistan, Yunanistan, Makedonya ve Sırbistan’dan kurumların yanı sıra Zagreb (Hırvatistan), Atina (Yunanistan), Üsküp (Makedonya) ve Novi Sad’dan (Sırbistan) akademik olmayan kurumlar dahildir.

Öğrenci grubunun yaklaşık yüzde otuzu Boşnak, yüzde otuzu Boşnak Hırvat ve yüzde otuzu diğer etnik kökenlerden oluşur. Ayrıca dünyanın dört bir yanından UBIH’de okuyan iki yüzden fazla yabancı öğrenci var. Bunlara Arnavutluk, Çin, Makedonya, Pakistan ve diğer birçok ülkeden gelen vatandaşlar dahildir. Bu yabancı öğrenciler, bu lise sonrası kurumda eğitim görmenin yanı sıra, müfredat dışı kulüpler veya sosyal organizasyonlar gibi faaliyetlerine de aktif olarak katılırlar.

Bosna Hersek Üniversitesi, şu anda üniversiteye hizmet vermeyen eski bir orta öğretim sonrası eğitim kurumudur. sadece Bosna-Hersek vatandaşları değil, aynı zamanda Güneydoğu Avrupa’daki çevre ülkelerden gelenler. Öğrencilerinin güncel eğitim yöntemlerine diledikleri zaman ulaşabilmeleri için gerek yurt içi gerekse yurt dışı üniversitelerle güçlü ilişkiler içindedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!