Bosna Hersek Üniversitesi

Bosna’da Üniversite Denklik

Bosna’da üniversite denklik konusunda sorun yaşamayacağınız üniversitelerde eğitiminizi tamamladıktan sonra yüksek lisans ve doktora programlarına..

Bosna’da Üniversite Denklik

Bosna’da üniversite denklik verilen ülkeler arasında yer almaktadır. Ülkemizde yer alan YÖK tarafından Bosna Hersek’te yer alan üniversiteler YÖK tarafından hem tanınmakta hem de denklik verilmektedir. Bu açıdan da burada ki okullarda almış olduğunuz diploma ülkemizde de geçerliliği olan bir diploma olmaktadır. Bosna Hersek tarihsel anlamda ve kültürel anlamda da yakınlık kurduğumuz ve tarihinde Osmanlı’nın izlerini taşıyan kardeş ülkeler arasında yer almaktadır. Ayrıca eğitime verdiği önem ve AB standartlarında sunduğu eğitim içeriği ile birçok ülke gibi bizim ülkemizde ki gençler tarafından tercih edilmektedir.

Bosna’da üniversite denklik konusunda YÖK’ün onayı olan okullara sahip olması burada okumanız için geçerli nedenlerden biridir. Ayrıca ülke üniversiteler için sıvsız eğitim şansı sunmakta sadece lise diploması ile istediğiniz bölümlerde okuma şansı yakalamaktasınız. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezlerimize gelerek danışanlarımızdan hem ülke hakkında hem de okullar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Sizler için sunacağımız bilgiler ışığında okumak istediğiniz okul ve bölüme karar vererek size sunulan tüm imkanlardan faydalanma şansını elde edebilir ve danışanlarımız aracılığı ile başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Okulunuza ulaştığınız anda sizin için tüm işlemleri halletmiş olmakla beraber kalmanız için ev kiralama işlemini de sonlandırmış olmaktayız. Böylelikle oraya gittiğinizde hiçbir sorunla uğraşmadan ülkede okumanın ve yaşamanın keyfini çıkarma şansını elde etmektesiniz. Yaşadığınız en ufak sorunlarda da bizlere ulaşarak çözüm bulmamız konusunda sizlere yardımcı olmamız sağlayabilmektesiniz. Sizlerin okul süreci boyunca danışmanlarımız hizmet vermeye ve yardımcı olmaya devam etmektedir.

Bosna’da üniversite denklik konusunda da YÖK onay verdiği bir ülke olan Bosna Hersek hem yaşanması hem de okumak anlamında son derece doğru olan bir seçim olacaktır sizin için. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezlerimize geldiğinizde danışanlarımızdan alacağınız detaylı bilgilerle ne demek istediğimiz daha iyi anlayabilirsiniz. Bosna Hersek sunduğu imkanların yanı sıra kültürel ve sosyal faaliyetler anlamında da üniversite hayatınızda güzel anılar edinebileceğiniz bir ülkedir. Ülkenin okullarının sizlere verdiği mavi diploma ile de dünyanın her yerinde iş bulma imkanını elde ederek güvzel ve sağlam bir kariyere ilk adımı atabilmektesiniz.

#bosnadaüniversitedenklik

Üniversitenin Konumu

Bosna HersekBody’nin üniversiteleri bir dizi lisans derecesi sunar. Kamu ve özel kurumların bu birleşimi yüksek öğrenimi teşvik etmektedir. İnsanlar doğru dereceyi seçerek başarılı eğitim yollarına giden yolu bulurlar. Bu, özellikle burslardan ve öğrenim indirimlerinden yararlanan uluslararası öğrenciler için geçerlidir.

Bosna’da 97 lisans derecesi sunan altı devlet üniversitesi vardır. Bunlar Saraybosna Üniversitesi, Mostar Üniversitesi, Tuzla Üniversitesi, FKUD Saraybosna, SUPBIO ve Doğu Saraybosna Üniversitesi’dir. Saraybosna’da Uluslararası İslam Üniversitesi adında özel bir üniversite de var. Bu okulun ülkenin farklı yerlerinde yedi şubesi var. Uluslararası öğrencilerin Bosna’da birçok eğitim seçeneği vardır.

Devlet üniversitelerinde yerli ve yabancı öğrenciler için çeşitli burslar mevcuttur. Bunlara BSM Devlet Bursu, Bosna Bankası Bursu ve Bosna-Hersek Kalkınma Derneği (AKAD) Bursu dahildir. Ayrıca, My Campus Award ve International Student Financial Assistance Agency (ISFAA) Bursları gibi uluslararası öğrencilere sunulan çeşitli burslar da bulunmaktadır. Konu eğitimlerini finanse etmek olduğunda öğrencilerin birçok seçeneği vardır.

Çok sayıda uluslararası öğrenci Bosna’daki devlet üniversitelerinde okumayı tercih etmektedir. Bu kurumların güçlü akademik standartları vardır ve ders dışı etkinliklere odaklanırlar. Ayrıca hükümetten bolca destek ve öğrenciler arasında bir vatanseverlik geçmişi var. Birçok yabancı öğrenci, yurtdışındaki derslere katılırken kendilerini Bosna güneşinin görkeminin tadını çıkarırken bulur.

Bosna üniversiteleri, yabancı öğrenciler için İngilizce ve coğrafya alanlarında çeşitli kurslar sunar. Akılda doktora veya yüksek lisans olanlar için yüksek lisans programları da vardır. Bosnalı olmayan vatandaşlar arasında en popüler program bilgisayar bilimidir; bununla birlikte, mühendislik, yönetim ve fizik bilimlerindeki programlar için de bolca yer vardır. Tüm bu dilsel ve akademik esneklik, yabancı öğrencilerin Bosna üniversitelerine girmelerini kolaylaştırıyor.

Bosna, hem yerli hem de uluslararası öğrencileri çeken sağlam bir yüksek öğrenim sistemine sahiptir. Hem vatandaşlar hem de ziyaretçiler için 97 lisans derecesine sahip altı devlet üniversitesi bulunmaktadır. Tüm bu ekstra eğitim, bir gün AB’ye katılmaya hazırlanmak için Bosna-Hersek’i modernize etmeye yardımcı oluyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!