Bosna’da Eğitim

Bosna Hersek Üniversiteleri Dikey Geçiş

Lisans tamamlama ve dikey geçiş olanaklarını sağlayan Bosna Hersek üniversiteleri dikey geçiş şartları Eurostar danışmanları tarafından sizlere..

Bosna Hersek Üniversiteleri Dikey Geçiş

Türkiye’de 2 yıllık bir eğitim almış olabilirsiniz ve bunu 4 yıllık bir eğitime çevirmek istiyorsanız Bosna Hersek Üniversiteleri dikey geçiş işlemlerini yapabiliyorsunuz. Lisans eğitimi alan kişilerin iş hayatında çok daha üst bir mevkiden başladığı bilinen bir gerçektir. Bu nedenle de Türkiye’de DGS sistemi vardır. Bu sınava girerek ilgili bölümü 4 yıllık bir fakülteye çevirebiliyorsunuz. Ama bu hem çok zorlu bir sınav hem de puanlar oldukça yüksek. Bu nedenle lisans tamamlama eğitimi almak için yurtdışını tercih edebilirsiniz. Bosna Hersek bu konuda eğitim veren bir ülkedir. Özellikle de Travnik Üniversitesinde inşaat, makine ve elektrik bölümleri için lisans tamamlama bölümleri söz konusudur. Bu lisans tamamlama işlemlerinden sonra mühendis unvanı ile istediğiniz yerde kaliteli bir işe sahip olabilirsiniz.

DGS sınavları Bosna Hersek’te geçerli olan bir sistem değildir. Burada lisans tamamlama işlemi yapmak istiyorsanız bir sınava girmenize gerek yok. Sadece meslek yüksek okulu diplomasına, meslek yüksek okulu transkriptine, pasaporta ve ikametgaha ihtiyacınız olacak. Bu sayede kolay bir şekilde bu üniversitelere kayıt olabiliyorsunuz. Ama üniversite ile iletişim kurmak, kendinize kalacak bir yer ayarlamak gözünüzde büyüyor olabilir. Bu nedenle bilen birinden yardım almanız gerekebilir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu aşamada sizlere yardımcı oluyor ihtiyacınız olan her şeyi sizlere sağlıyoruz. Bu sayede Bosna Hersek Üniversiteleri dikey geçiş işlemleri çok daha kolay bir hal alıyor.

Türkiye’deki eğitim sistemi ne yazık ki biraz kötü. Bu nedenle Bosna Hersek’te okumak isteyen çok fazla kişi var. Dolayısı ile eğitim görebilmek için fiyat bilgisine de ihtiyacınız olacaktır. Yıllık sadece 2500 Euro ödeyerek lisans tamamlama eğitimi alabiliyorsunuz. Üstelik 3. Sınıftan başlıyorsunuz. Travnik üniversitesinde eğitim dili Türkçe ve bu nedenle hazırlık sınıfları ile uğraşmanıza gerek yok. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize gelerek bu üniversitelere nasıl kayıt yaptıracağınızı, nasıl eğitim alacağınızı ve nasıl konaklayacağınızı sorgulayabilirsiniz. Bosna Hersek Üniversiteleri dikey geçiş işlemleri çok kısa sürecektir ve bundan sonra hemen eğitim başlayacaktır.

#bosnaherseküniversiteleridikeygeçiş

Üniversitenin Konumu

1992’de Bosna savaşının patlak vermesiyle üniversiteler kapandı ve personel saklanmaya başladı. 1993 yılında Saraybosna Üniversitesi sınırlı bir kayıtla yeniden açıldı. Ancak, öğrencilerin, öğretim üyelerinin ve personelin büyük çapta yerinden edilmesi nedeniyle, bu üniversite hiçbir zaman tam anlamıyla işlevsel olmadı. 1994 yılına gelindiğinde, tüm Bosna üniversiteleri bir dereceye kadar koruma altında yeniden açıldı. Bir üniversiteden diğerine geçiş süreci basittir. Ayrıca üniversiteler arası bir portal üzerinden online olarak yapılmaktadır.

BH Üniversitesi, Saraybosna Üniversitesi’nin dağılmasından sonra 1993 yılında kurulmuştur. O zamanlar BHU’da dört fakülte vardı: Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler, Bilim, Yönetim ve Teknoloji ve Sağlık Bilimleri. Şimdi BHU’nun Saraybosna’da on sekiz ve Tuzla’da dokuz olmak üzere yirmi dokuz fakültesi var. BHU’da tıp, mühendislik ve işletme gibi farklı alanlarda okuyan elli binden fazla öğrenci bulunmaktadır. Bosna-Hersek’teki tüm üniversiteler, Bosna-Hersek Üniversite Konseyi (uvcbh) adı verilen merkezi bir organ tarafından yönetilmektedir. Tüm üniversite personeli, kursları planlamak ve her kursa personel atamak için birlikte çalışır.

Bosna Hersek’teki tüm üniversitelerin merkezi bir yönetimi vardır, ancak bazılarının ek fakülteleri vardır. Örneğin, Bosna’nın tek federal üniversitesi Bihać’taki Fakultetu za Sveučlu Kelciju i Ekonomiku ‘Otto Wolf’ u Bihaću’dur (Fakultet ‘Otto Wolf’ Ekonomi ve Yönetim Okulu). Altı fakültesi vardır: ekonomi; yönetmek; yasa; bilişim; ve çeviri çalışmaları. Öğretim kadrosu için kaynaklara ek olarak, bu üniversitenin kampüsünde öğrenciler için ücretsiz bir restoran bulunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin ücretsiz olarak kullanabileceği bir spor kompleksi de vardır.

Bir üniversiteden diğerine geçiş süreci basittir. Öğrenciler, üniversiteler arasında bir portal aracılığıyla istedikleri kurumdan çevrimiçi olarak belge talep edebilirler. Her üniversitenin kendi portal adresi vardır; ancak öğrencilerin transkriptlerini almak için istedikleri üniversiteyle doğrudan iletişime geçmeleri gerekir. Bundan sonra, istedikleri üniversiteye doğrudan web siteleri veya UVCBH portalı aracılığıyla başvuruda bulunabilirler. İstenilen programa kabul edilirse, UVCBVET standartlarının gerektirdiği şekilde, her iki üniversitedeki personel de öğrenciyi kampüsüne transfer etmeden önce gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. Değerlendirme tamamlandıktan sonra, her iki taraf da öğrencinin istediği üniversitede kursuna başlamadan önce transfer kağıtlarını imzalayacaktır.

Bosna yüksek öğrenim sistemi, her yerinden 50 binden fazla öğrencisi olan 29 devlet üniversitesinden oluşmaktadır. Bosna Hersek. Bir üniversiteden diğerine geçiş süreci, her iki kurumun da aralarında çevrimiçi başvurular için portalları olduğu için basittir. Transfer sürecinizle ilgili daha fazla yardım veya Bosna Hersek’teki üniversite hayatıyla ilgili diğer sorularınız için, lütfen seçtiğiniz kurumla doğrudan web sitesinde veya portal adres dizininde belirtilen telefon veya e-posta adresiyle iletişime geçin.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!