Bosna Hersekte Üniversite

Bosna Üniversiteleri

Çeşitli üniversiteler hakkında araştırma yapabilir ve Bosna Hersek üniversiteleri sayesinde kariyer konusunda sorun yaşamadan eğitiminizi..

Bosna Üniversiteleri

Bosna Hersek üniversiteleri ile hayatınıza temiz bir sayfa açabilir ve yepyeni bir hayata adım atabilirsiniz. Hayalini kurduğunuz mesleğe giden yolda gerekli eğitimi almanızı, bütçenize uygun şartlar ile üniversite okumanızı sağlayan Bosna üniversitelerine sınavsız giriş yapabilirsiniz. Böylece ülkemizdeki gibi uzun yıllar hazırlık gerektiren ve tüm hayatınızın ona bağlı olduğu LYS, YGS sınavlarına girmeniz gerekmez. Bosna Hersek üniversitelerinin Türkiye temsilcisi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile sizin için en doğru üniversite ve kayıt şartlarını öğrenebilirsiniz. Alanında uzman akademisyenler ile en kaliteli üniversite eğitimini alabileceğiniz Bosna üniversitelerine ekonomik ücretler ile kayıt yaptırabilir, Avrupa ülkelerinde geçerliliği olan mavi diploma sahibi olabilirsiniz.

Bosna Hersek’te devlete üniversiteleri ve özel üniversiteler bulabilirsiniz. Devlet üniversiteleri Saraybosna, Zenice ve Tuzla Üniversiteleri olarak sıralanabilir. Son derece kaliteli eğitim veren Bosna Hersek üniversiteleri 85 fakülteye ve sayısız öğrenciye sahiptir. Türkiye ve birçok Avrupa ülkesi öğrencileri kendi ülkeleri yerine bu üniversitelerde eğitim almayı tercih etmektedir. Modern kampüsler, son teknoloji ile hazırlanmış laboratuvarlar ve kütüphaneler ile eğitim alabilir, üniversite hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Artık birçok öğrenci eğitim sisteminin daha güçlü olduğu, Avrupa’nın ortasında yer alan Bosna Hersek’te üniversite okumayı tercih ediyor. Üniversite ücretlerinin makul olması sayesinde ülkenin ünlü şehri Travnik’te bulunan özel Uluslararası Travnik üniversitesinde de istediğiniz her bölümü farklı dil seçenekleri ve değişen harç ücretleri ile okuyabilirsiniz. Türk öğrenciler ile birlikte hiçbir öğrencisine eğitim zorluğu çıkarmayan Bosna Hersek Devleti imkanlarından yararlanmak için sizde lise diplomanız ile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarına gidebilirsiniz.

Üniversite eğitimi denildiğinde akla ilk gelen giriş sınavları ve üniversitelerin taban puanları oluyor. Bosna Hersek üniversiteleri için ise herhangi bir giriş sınavı yada taban puanları bulunmuyor. Türk kültürüne yakınlığı ile bilinen Bosna Hersek’te ucuz ve kaliteli üniversite eğitimlerine zorunluluklar olmadan ulaşabilirsiniz. Avrupa standartlarında eğitim kalitesine sahip üniversitelerde tüm liseyi bitirmiş mezun öğrenciler okuyabilir. Mühendislik , mimarlık yada tıp ve eczacılık gibi bölümler için Eurostar danışmanlarıyla birlikte kayıt başvurularınızı kolayca gerçekleştirebilir, harç ücretlerini öğrenebilirsiniz.

#bosnaherseküniversiteleri

Üniversitenin Konumu

Bosna-Hersek, Güneydoğu Avrupa’da dört milyonun biraz üzerinde nüfusu olan bir ülkedir. Ülke bir zamanlar Yugoslavya’nın bir parçasıydı ve 1992’den 1996’ya kadar Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti içinde özerk bir bölgeydi. Bosna-Hersek Temmuz 1992’de bağımsız bir ülke oldu. Birçok kültür ve dinin ülkesidir. Bosna Hersek’te birçok insanın üniversite diploması var. Bunun nedeni, Bosnalı şirketler tarafından yönetilen güçlü devlet üniversiteleri ve özel kolejlerdir.

Bosna ve Hersek’teki çoğu üniversitenin güçlü akademik programları vardır. Bosna üniversiteleri, Boşnakça konuşanlar için dil kursları, dini bilgiler kursları, sosyal bilimler kursları ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli kurslar sunmaktadır. Tüm üniversite kursları Boşnakça, Hırvatça, Sırpça veya İngilizce olarak verilmektedir. Bu kurslar genellikle öğrenciler tarafından iyi karşılanır ve tüm büyük üniversitelerde yaygın olarak bulunur. Tüm öğretim kadrosu üniversite diplomasına sahiptir ve kendi çalışma alanları için eğitim almıştır. Tüm üniversite öğretmenleri, eğitmen olmak için zorlu sınavları geçen ve tüm dersler için yüksek standartlar sağlayan Bosna vatandaşlarıdır.

Birçok Bosna üniversitesinin, özellikle doğa bilimlerinde güçlü araştırma programları vardır. Büyük üniversitelerdeki birçok profesör, hükümetten veya uluslararası kuruluşlardan fon alan araştırma projeleri yürütür. Örneğin, Saraybosna Üniversitesi’nin büyük bir kimya bölümü vardır ve Krak Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’ne ev sahipliği yapmaktadır. Bir diğer dikkate değer üniversite, Fen Fakültesi’nin Güneydoğu Avrupa’nın en eski botanik bahçelerinden birine ev sahipliği yaptığı Mostar’dır. Diğer birkaç üniversite de dikkate değer doğa bilimleri bölümlerine ev sahipliği yapmaktadır: Saraybosna Üniversitesi Doğa Bilimleri Fakültesi, Zenica Üniversitesi Biyoloji Fakültesi vb.

Bosnalı öğrenciler ülke ve dünya çapındaki üniversitelere devam etmektedir. Bosna-Hersek’teki büyük üniversitelerde birçok uluslararası öğrenci programı bulunmaktadır. Hırvatistan, Sırbistan, Makedonya, Kosova ve Macaristan gibi komşu ülkelerden öğrenciler her yıl ülkenin üniversitelerine devam etmektedir. Saraybosna Üniversitesi’ndeki öğrencilerin yaklaşık yüzde 30’u uluslararasıdır; Bu, dünyanın her yerinden mezun öğrencileri de sayarsak yüzde 90’a çıkıyor. Uluslararası öğrenciler Bosna Hersek’te üniversiteye gitmek için burs başvurusunda bulunabilirler; bunlar çoğunlukla yüksek sınav puanları olan veya yurtdışında başka bir üniversitede akademik deneyimi olan öğrencilere verilir.

Bosna-Hersek’teki mevcut yüksek öğrenim durumu, Bosnalı şirketler tarafından yönetilen güçlü devlet üniversiteleri ve kolejleri sayesinde istikrarlı ve gelişiyor. Birçok üniversite kursu İngilizce olarak mevcuttur, bu nedenle Boşnakça olmayan öğrenciler İngilizce yeterlilik gereksinimleri için onaylanmış kurslara ve sınavlara kolayca kayıt olabilirler. Ayrıca birçok Bosnalı bilim insanı, Bosna Hersek’teki büyük üniversitelerdeki cömert uluslararası öğrenci programları sayesinde uluslararası yardımla araştırma yürütüyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!