Saraybosna’da üniversite

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Puanları

Bosna'da eğitim dili olarak birçok seçenek tercihiniz olacaktır. Bosna Hersek üniversitesi mimarlık puanları bulunmamaktadır. Eurostar danışmanları..

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Puanları

En büyük hayaliniz mimar olmak ise Bosna Hersek Üniversitesi mimarlık puanları sayesinde hayalinize ulaşmanız artık çok kolay. Bu nedenle öncelikle bu puanların ne kadar olduğunu öğrenmeniz gerekecek. Ama size mutlu bir haberimiz var. Bu üniversitede hiçbir bölüm için puan şartı aranmıyor. Yani lise mezunu olmanız istediğiniz bölümü okuyabilmeniz için sizlere yeterli olacaktır. bu nedenle de istediğiniz zaman bu üniversiteye kayıt olabilir, mimarlık eğitiminize başlayabilirsiniz. Üniversitelerde mimarlık eğitimi 4 yıldır. Bosna Hersek Üniversitesinde eğitim dili ise Boşnakçadır. Bu nedenle de 1 yıl hazırlık sınıfı okumanız gerekecektir. Bu hazırlık sınıfından sonra ise Boşnakça sınava tabii tutulacaksınız. Eğer ki yeterli olmazsa bir yıl daha Boşnakça hazırlık sınıfında yer almanız gerekecek.

Türkiye’de mimar olmak istediğinizde karşınıza çıkan taban puanları oldukça yüksektir. Hele ki gerçekten adını duyurmuş bir üniversitede mimarlık okumak isterseniz bu sizleri çok daha fazla zorlayacak. Ama Bosna Hersek Üniversitesi mimarlık puanları olmadığı için bu üniversiteden kolay bir şekilde eğitim alabiliyorsunuz. Üstelik eğitim kalitesi alanında uzman olan akademisyenler sayesinde oldukça yüksektir. Öncelikle kayıt, barınma, ulaşım gibi konularda ne yapacağınızı bilmiyorsanız o zaman Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu konuda her zaman sizlerin yanında olacağız. Bu danışmanlık ofislerimiz sayesinde işlemlerin ne kadar hızlı yapıldığını, her şeyin ne kadar basit tutulduğunu ve zamandan tasarruf yapıldığını görebileceksiniz.

Öğrencilerin en çok merak ettikleri konulardan biri de diplomadır. Diploma Avrupa çapında geçerli olacak mıdır? YÖK diplomayı kabul edecek midir? Hem Avrupa hem de YÖK almış olduğunuz diplomayı kabul etmektedir. Bu nedenle de uluslar arası bir geçerlilik söz konusu olacaktır. Öncelikle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sadece lise diplomanız, ikametgahınız ve pasaportunuz ile kayıt olmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda bizim sayemizde hem konaklama sorunlarınızı halledecek hem de ulaşım için gerekli olan her şey sağlayacaksınız. Bunun yanında Bosna Hersek’e vize olmadığını da bilmeniz gerek. Bosna Hersek Üniversitesi mimarlık puanları sizlerin orada eğitim almanıza engel olmadığı için her zaman kayıt işlemlerini yapabiliyorsunuz.

#bosnaherseküniversitesimimarlıkpuanları

Üniversitenin Konumu

Bosna-Hersek Üniversitesi (BH), Mostar, Bosna-Hersek’te bulunan bir devlet üniversitesidir. Dört fakültesi, on iki bölümü ve bir enstitüsü vardır; on bir çalışma alanında lisans, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası dereceler sunmaktadır. Üniversite, Bosna-Hersek’teki en önemli eğitim kurumlarından biridir ve yerel kültürünün gelişmesine büyük katkı sağlamıştır.

Bosna-Hersek Üniversitesi 1981 yılında kurulmuştur ve şu anda ülkenin en büyük üniversitesidir. Ana kampüsü Mostar’dadır ve ek şubeleri Saraybosna, Tuzla, Zenica, Bihac ve Visoko’dadır. Üniversitenin sekiz lisans fakültesi (diller, ekonomi, hukuk, siyaset bilimi, kamu yönetimi ve uluslararası ilişkiler) ve beş lisansüstü fakültesi (çevre koruma, jeolojik bilimler, sosyal bilimler ve siyaset bilimi) vardır. Ayrıca beş yüksek lisans derecesi mevcuttur: hukuk ve insan kaynakları yönetiminde yüksek lisans; sosyal hizmet ve kültürel mirasın korunmasında iki doktora sonrası derece; ve fikri mülkiyet hukuku alanında doktora derecesi.

Üniversitenin yerel ekonomiye hizmet veren birçok akademik ve araştırma merkezi ve enstitüsü vardır. Doğal kaynakların araştırılması için jeoloji bölümü gibi bilimsel bölümler vardır; gıda kalitesini korumak için gıda bilimi bölümü; kimyasalların üretimi için kimya bölümü; sağlık hizmetleri sağlamak için üniversite kliniği; bilgisayarları programlamak için bilgisayar laboratuvarları; film üretimi için görsel/işitsel laboratuvarlar; kitap depolamak için kütüphaneler; derslere ev sahipliği yapmak için konferans salonları; sporcuların egzersiz dönemlerindeki ihtiyaçları için sporcu odaları; üniversite işlerini yönetmek için idari ofisler; yemek saatlerinde öğrencilerin beslenmesi için yemekhaneler; psikolojik sorunları olan öğrencilere yardım için sosyal hizmetler; üniversite tesislerinde temizliğin sağlanması için sıhhi laboratuvarlar; kampüs içinde ulaşımın düzenlenmesi için ulaşım ofisi; kampüs alanı içinde arkeolojik kazılar yapmak için arkeoloji laboratuvarları; üniversitede çalışan tüm çalışanlara kaza sigortası planları sağlamak için sağlık sigortası hizmet sağlayıcıları; büro malzemeleri tedarikçileri, üniversitede çalışan tüm çalışanlara defter, kalem, hesap makinesi ve faks makinesi gibi kırtasiye malzemeleri tedarik eder.

Bosna Hersek Üniversitesi, öğrencilere kariyer fırsatlarını artıran mükemmel bir eğitim sistemi sunar. Yöre halkını eğitmenin yanı sıra bilgisayar laboratuvarları, spor merkezleri ve mutfak merkezleri gibi tesisler sağlayarak ekonomik büyümelerine katkı sağlamaktadır. Ayrıca tarihi geçmişinden gelen eserleri koruyarak yerel kültüre katkı sağlar.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!