Bosna’da Eğitim

Bosna Hersek Üniversitesi Vikipedi

Bosna Hersek üniversitesi hakkında bilgi almak istiyorsanız Bosna Hersek Vikipedi yazarak arama yapabilirsiniz. Böylece bu üniversitenin özellikleri..

Bosna Hersek Üniversitesi Vikipedi

Bosna Hersek üniversitesi Vikipedideki bilgilere göre 1949 yılında kurulmuştur. Bu bilgi de doğru bir bilgidir. Üniversite Bosna Hersek’te Saraybosna kentinde bulunmaktadır. Bosna adının anıldığı ilk kez Bizans İmparatoru VII Konstantin’in yazmış olduğu jeopolitik türde bir kitapta geçmektedir. Kitapta isim ” Horion Bosona ” olarak ifade edilmektedir. Bunun anlamı da ” İyi İnsanların Bölgesi ” olarak bilinmektedir. Bosna Hersek öğrenciler açısından sıcacık bir yerdir. İnsanlar güler yüzlü ve yardım etmekten hoşlanan yapıdadırlar. Bosna Hersek mutfağı da Türkiye’den gelen öğrenciler için uygundur. Türk mutfağı ile çok farklılıklar bulunmayan Bosna Hersek mutfağında, domuz eti de yenmemektedir. Boşnaklar, bölgedeki Müslümanlığı ilk kabul edenler olarak bilinmektedirler.

Bosna Hersek üniversitesi Vikipedi bilgilerinde daha pek çok bilgi bulunmaktadır. Örneğin bölge halkına Boşnak denmektedir. Boşnaklar keyifli ve yumuşak mizaçlı kişilerdir. Medeniyetleri ile ünlü bir ırk olarak bilinmektedirler. Kavga sevmeyen genetik yapılarından dolayı tüm dünya tarafından sevilen insanlar olmaktadırlar. Bu güvenli ortamda eğitim hayatının günlerini geçirmek öğrenciler açısından keyifli olurken aileler için de son derece güvenli olarak değerlendirilmektedir. Bosna Hersek Üniversitesi bir devlet üniversitesidir. Avrupa standartlarında bir eğitim imkânı sunmakta olan üniversitede öğrenci olmanın çok çeşitli avantajları da bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı gerekli tüm bilgileri talep karşılığında sunabilmektedir.

Bosna Hersek üniversitesi Vikipedide de anlatıldığı gibi istenen her bölümde eğitim sunabilmektedir. Bu eğitim sürecinde öğrenciler üniversitenin yurdunda ya da kiraladığı evde kalabilmektedir. Kiralama işlemleri de yine Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından yapılmaktadır. Öğrenci ve ailesi öncelikle Eurostar ofisine gitmelidir. Burada uzman personel ile tüm detayla konuşulmalıdır. Bu görüşmeler sırasında öğrencinin isteklerine göre her şey belirlenmektedir. Kiralık ev ihtiyacı var ise bu görüşmede kiralanacak evler de videodan öğrenci ve ailesine izletilmektedir. Öğrenciler bu şekilde yaşayacakları yerleri önceden görerek seçebilmektedirler. Daha uygun olması istenir ise öğrenciler başka öğrenciler ile birlikte aynı evi paylaşabilmektedirler. Burada öğrenci sayısı da seçilebilmektedir. Eurostar gerekli olan herşeyi bilmektedir ve de bu tecrübeyi öğrenci ve ailelerine aktarabilmektedirler.

#bosnaherseküniversitesivikipedi

Üniversitenin Konumu

Bosna-Hersek Üniversitesi (UBH), Bosna-Hersek’teki savaş sonrası en eski üniversitedir. 1961 yılında kurulan üniversitenin yedi fakültesi ve yirmi altı bölümü vardır. Ayrıca bir meslek okulu vardır ve İngilizce programlar sunar. Bu üniversite, yüksek eğitim kalitesi, aktif öğrenci yaşamı ve başarılı mezunları ile tanınmaktadır.

Bosna Hersek Üniversitesi, 11 Mayıs 1961’de Üniversite Kuruluş Yasası ile kurulmuştur. Bosna Hersek. O zamanlar, Güneydoğu Avrupa’daki en ilerici üniversite projelerinden biriydi. Kurucu şansölye, Bosnalı Hırvat bir politikacı ve eğitim bakanı olan Edvard Adzic’ti. Bosna Hersek Üniversitesi Saraybosna’da kurulmuş olmasına rağmen, üniversitenin resmi olarak Bosna-Hersek adını alması 1981 yılına kadar değildi.

Bosna Hersek Üniversitesi yedi üniversiteye sahip çok sektörlü, çok disiplinli bir kurumdur. fakülteler ve yirmi altı bölüm. Fakülteler tıp, hukuk, ekonomi ve finans, sosyal bilimler, bilim ve teknoloji, mühendislik, bilgi teknolojisi ve çalışmaları ve yabancı dillerdir. Bu fakültelerin lisans öğrencilerinin yanı sıra yüksek lisans öğrencileri için özel dersleri vardır. Üniversite, öğretim kurslarına ek olarak, modern bilgiye katkıda bulunan araştırmalar da yürütmektedir.

Bosnalı öğrenciler Bosna Hersek Üniversitesi’nde ücretsiz eğitim alıyorlar: 1981’de üniversite kapılarını sınıflara açtığında, eski Yugoslavya’da tüm vatandaşlar için ücretsiz yüksek öğrenim devrim niteliğinde bir kavramdı. Bosna’nın her yerinden gelen öğrenciler, eğitim masraflarını dert etmeden derslere katılabilirler; bunun yerine yaşam maliyetleri hakkında endişelenmek zorunda kalacaklardı. Bu, tüm Bosna-Hersek vatandaşları için daha iyi bir geleceğin yolunu açtı.

Bütün Bosnalı öğrenciler Bosna-Hersek Üniversitesi’nde ücretsiz eğitim alır: Bosna-Hersek Üniversitesi, Saraybosna’da bulunur, ancak diğer ülkelerden gelen öğrencileri de barındırabilir. Bosna-Hersek’in bazı bölgeleri. Kampüsü Saraybosna’da on iki yere yayılmıştır; bu yerler Banja Luka, Doboj, Mostar, Trebinje, Ilidza, Vitez, Bijeljina, Tuzla, Zenica, Gorazde ve Mostar’ı (Trebinje üniversitesinin bulunduğu şehir) içerir.

Eski Yugoslavya’nın en eski üniversitelerinden biri olmasına rağmen, tüm Bosna-Hersek vatandaşlarına kaliteli eğitim sunmak söz konusu olduğunda, hala gelişmeye yer var. Bosna-Hersek Üniversitesi, diğer savaş sonrası üniversitelere kıyasla hala yenidir. Ancak bu, desteklemeye değmediği anlamına gelmez; bu mücadeleler sadece uzun vadede daha iyi bir ülke yapacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!