Saraybosna üniversitesi

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Kaliteli eğitim alabileceğiniz siteler arasında Bosna Hersek üniversitesi mimarlık fakültesi yer alıyor. Farklı bölümlerde eğitim fırsatları..

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Kaliteli bir eğitim almak ve geleceğin başarılı mimarlarından biri olmak için Bosna Hersek Üniversitesi mimarlık fakültesi sizlere eğitim vermektedir. Mimarlık geçerliliği olan bir meslektir ve pek çok kişi hayalinde mimar olmayı kurar. Ama ne yazık ki Türkiye’deki sınav sistemi söz konusu olduğunda çok yüksek puanlar almanız gerekecektir. Bu kadar yüksek puan almanıza gerek olmadan hatta sınava bile girmeden mimar olmak istemez misiniz? O halde Uluslararası Travnik Üniversitesine kayıt olabilir mimarlık eğitimi alabilirsiniz. Sınava girmenize herhangi bir başarı göstermenize gerek yok. Yapmanız gereken tek bir şey var o da lise mezunu olmak. Bu sayede diplomanız ile birlikte bu üniversiteye kayıt olabiliyorsunuz.

İlk olarak Uluslararası Travnik Üniversitesinde eğitim dili Türkçedir. Yani Boşnakça öğrenmek için hazırlık sınıflarında dirsek çürütmenize gerek yok. Ekonomiklik bakımından Türkiye’deki bir devlet üniversitesi ile aynı ücrete sahiptir. Yıllık olarak 2500 Euro ödeyerek kaliteli bir mimarlık eğitimi alabilirsiniz. Bilindiği üzere mimarlık uygulama dersleri ile ön plana çıkan bir bölümdür. Bu nedenle bu üniversite içerisindeki teknolojiklik sayesinde her zaman uygulama derslerine girebilecek mesleki açıdan yeterli bir düzeye gelebileceksiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak da bu aşamada her işlemde yanınızda olacağınız ve kaliteli bir eğitim almanızı sağlayacağız. Bosna Hersek Üniversitesi mimarlık fakültesi Travnik’te yer almaktadır. Burası Bosna’nın en hareketli şehirlerinden biridir.

Eğitim kalitesi bakımından bu üniversitenin imkanları Türkiye’den çok daha fazladır. Bu nedenle bu üniversitede mimarlık bölümünde okuyan çok fazla kişi vardır. Öncelikle söz konusu diploma olduğu zaman hem Avrupa hem de Türkiye içerisinde geçerlilik gösterecektir. Bu sayede mutlaka kaliteli zaman geçirmek ve iyi bir eğitim almak için bu Uluslararası Travnik Üniversitesini seçmek çok daha mantıklı olacaktır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması olarak kalacağınız yeri biz ayarlıyoruz. Gidiş tarihleriniz ile biz ilgileniyoruz. Bunun yanında kayıt için gerekli olan görüşmeleri de biz yapıyoruz. Bu nedenle Bosna Hersek Üniversitesi mimarlık fakültesi eğitimi almak sizler için de oldukça kolay bir hal almış oluyor.

#bosnaherseküniversitesimimarlıkfakültesi

Üniversitenin Konumu

Bosna-Hersek Üniversitesi (UBIH), Bosna-Hersek’teki tek çok disiplinli üniversitedir. Bosna-Hersek Bakanlar Kurulu tarafından 1997 yılında kurulmuş ve savaştan önceki üç yüksek öğretim kurumunun yerini almıştır. UBIH, bir üniversite olmanın yanı sıra Mühendislik Fakültesi, ziraat okulu ve tıp fakültesi ile bir politekniktir. Her bölüm, çeşitli çalışma alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunar. Okulun ana binası Saraybosna’nın tarihi kesiminde yer alırken, diğer iki kampüsü Tuzla ve Zenica’da bulunmaktadır.

Mimarlık, çok çeşitli beceri, yetenek ve disiplinleri içeren çok yönlü bir meslektir. Genel olarak, insanlar mimarlığı binaların tasarımı ve inşası olarak düşünürler, ancak bu alan peyzaj tasarımı, şehir planlaması ve iç tasarım gibi birçok başka bileşeni içerir. Mimarlar, hem yapısal olarak sağlam hem de estetik açıdan hoş binaları başarılı bir şekilde tasarlamak için güçlü bir mühendislik ve inşaat anlayışına sahip olmalıdır. Mimarlar mezun olduktan sonra çok çeşitli iş olanaklarına sahiptirler; devlet kurumları veya özel şirketler için çalışabilirler. Bir kuruluş için çalışırken, mimarlar genellikle projelerin proje özelliklerini karşılamasını sağlayan inşaat mühendisleri veya proje yöneticileri tarafından denetlenir.

Bosna Hersek Üniversitesi’nin tüm mimarlık öğrencileri, akademik ve profesyonel alanlarda çok yönlü bir eğitim alırlar. Normal müfredata ek olarak, tüm öğrenciler, fakülte tarafından Üniversite Yönetim Kurulu ile birlikte geliştirilen bir mimari müfredatın altı yarıyılını tamamlamak zorundadır. Bu özel müfredat, çizim, modelleme, bilgisayar bilimi ve teorisi, malzeme teknolojisi, inşaat teknolojisi ve çevre koruma teknolojileri ile ilgili dersleri içerir. Her yarıyıl, mimarlıktaki her bir uzmanlık alanına özgü yönleri ele alan en az bir seçmeli ders içerir. Örneğin: bir seçmeli ders tarihi koruma üzerine olabilirken diğeri sürdürülebilir kalkınma ilkelerini göz önünde bulundurarak kentsel çevrelerin planlanması üzerine olabilir. Öğrenciler, öğrenimleri sırasında, kültürel deneyimlerini zenginleştirmek için başka ülkelerde yurtdışında eğitim görme şansı veren Erasmus+ programlarına katılma fırsatına da sahiptir.

Fakülte, öğrencileri için mümkün olan en iyi öğrenme ortamını sağlamaya kendini adamış profesyoneller ve eğitimciler tarafından yönetilmektedir. Profesörler, yurtiçinde veya yurtdışında birçok başarılı projeyi tamamlamış, son derece deneyimli profesyonellerdir. Öğrencilerine dikkat dağıtıcı unsurlardan ve son teslim tarihlerinden uzak, zenginleştirilmiş bir öğrenme ortamı sağlamayı taahhüt ederler. Sınıf derslerine ek olarak, tüm öğrenciler, fakülte gözetiminde mimari becerilerini uygulayabilecekleri stüdyo çalışma alanı aracılığıyla pratik deneyime erişebilirler. Öğrenciler ayrıca sınıfta öğrendiklerini doğrudan final projelerine uygulayabilecekleri öğrenci dairelerine de erişebilirler. Tüm bu faktörler, mimarlık derslerini eğlenceli hale getirirken, öğrencilerin mimar olarak becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Mimarlık, öğrencilere mimarlık alanında başarı için gerekli olan teorik bilgi ve pratik deneyimi sağlayan mükemmel bir çalışma alanıdır. UBIH’deki fakülte, öğrencilerinin hayatta ve seçtikleri çalışma alanında başarılı olmalarına yardımcı olmaya kendini adamış yüksek nitelikli profesörlerden oluşmaktadır. Fakülte, her öğrenciyi mezun olduktan sonra başarılı bir mimarlık kariyerine hazırlayacak uygun bir müfredat geliştirmiştir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!