Bosna Hersekte Eğitim

Bosna Hersek Üniversiteleri Mimarlık

Bosna Hersek üniversiteleri mimarlık bölümü ve diğer bölümlerde eğitim görebileceğiniz üniversitelerdir. Türkiye'den öğrencilere burslu ve burssuz..

Bosna Hersek Üniversiteleri Mimarlık

Ülkemizdeki sınav sistemi ve puanlama nedeni ile mimarlık okumayan öğrencilere Bosna Hersek üniversiteleri mimarlık eğitimi şansı sunuyor. Üstelik hiçbir sınav ve taban puanı sorunu olmadan yalnızca lise diplomanız ile mimarlık bölümü olan üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Travnik üniversitesi mimarlık okuyabileceğiniz üniversiteler arasında yer alıyor. Bosna’da Türkçe mimarlık için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine başvurabilir, öğrenci danışmanları ile en iyi üniversiteler için kayıt gerçekleştirebilirsiniz. Üniversiteler ve kayıt için gerekli işlemlerde size ışık tutan danışmanlar adınıza herşeyi planlıyor. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan, nerede yaşayacağınızdan ulaşımınızın nasıl olacağına kadar her detayı önceden planlayıp, öğrenebilirsiniz.

Sizde Avrupa’nın ortasında modern bir kültür ile üstelik Türkiye’ye komşu bir ülkede mimarlık okumak istemez misiniz? Cevabınız evet ise; Bosna Hersek üniversiteleri mimarlık bölümü ile Türkçe destekli eğitim alabilirsiniz. Türkçe mimarlık eğitiminizi Bosna üniversitelerinde modern uygulamalar ile alabilir, akademik kariyerinizi yükseltecek eğitimlerden yararlanabilirsiniz. Düşük eğitim bedelleri ile uluslararası geçerliliği olan mavi diploma sahibi olmanızı sağlayan Bosna üniversiteleri ile dünya standartlarında akademik eğitim öğrencisi olabilirsiniz. Puanlama sisteminin uygulanmaması sayesinde istediğiniz üniversiteye Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla başvurabilirsiniz. Bosna Hersek’te dünya standartlarında Türkçe destekli eğitim alan öğrenciler, blogna kriterlerini uygulayan üniversiteler sayesinde sadece teoride değil pratikte de kendilerini geliştirebilirler. Tüm bilimsel gelişmelere yakın olacağınız, Avrupa’nın ortasında yer alan Bosna Hersek üniversiteleri ile sizde kabiliyet, yetenek, bilgi ve akademik kariyerinizi geliştirebilirsiniz. Eurostar eğitiminiz için birçok konuyu planlıyor. Bu sayede üniversite eğitiminizi sürdürürken seminer, konferans ve sempozyum gibi etkinliklere katılabilirsiniz.

Bosna Hersek üniversiteleri mimarlık bölümü mezunu olarak elde edeceğiniz diploma ile tüm dünya üzerinde kariyer planlaması yapabilirsiniz. Üniversitelerin mezun öğrencileri mavi diploma sahibi olurlar. Yani bu diploma size aynı zamanda birçok Avrupa ülkesinin kapılarını açar. Sınav stresi nedeni ile ruhsal bunalım yaşamadan en iyi üniversitelerde mimarlık okumak için Eurostar yurtdışı eğitim uzmanlarına güvenebilir, tercihlerinizi sınavsız Bosna üniversitelerinden yana kullanabilirsiniz. Kolay başvuru işlemleri, kayıt ve ekonomik ödemeler sayesinde kısa sürede yurtdışı üniversite öğrencisi olabilirsiniz.

#bosnaherseküniversitelerimimarlık

Üniversitenin Konumu

Bosna-Hersek’teki Saraybosna Üniversitesi, Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biridir. 1869’da Bosna-Hersek’in Avusturya-Macaristan egemenliği sırasında kuruldu. ‘Saraybosna’ adı, üniversitenin şehrin bir taç mücevheri statüsüne atıfta bulunan ‘taç başkenti’ anlamına gelir.

Saraybosna Üniversitesi’nin binaları zarafet ve zarafet yayıyor. Kutsal bir aura tüm komplekse, özellikle tarihi Ana Binaya nüfuz eder. Bu bina, karmaşık pencereler ve alevli bir eteğe sahip büyüleyici bir kubbeye sahiptir. Binanın tasarımı, kemerler, kubbeler ve sütunlar gibi İslam mimarisinden birçok motif içermektedir. Bununla birlikte, Bizans kiliselerinden ve Gotik mimariden de ilham alır. Bu farklı mimari etkiler, Bosna-Hersek’in zengin kültürünü göstermektedir.

Ana Binanın içi hayranlık uyandıran bir manzaradır. Uzay karanlık ve gizemi ön plana çıkarıyor. Bazı sütun başlıkları minareyi andırırken, kemerler kutsal taş duvarların uzunluğunu kaplar. Auraya eklemek için, asırlık altın mozaikler zemini kaplar. Bu merak duygusunu ilerletmek, bu kutsal alana ışık getiren bir dizi çatı penceresidir. Tüm bu unsurlar birlikte, bunun Avrupa’nın en iyi üniversite binalarından biri olmasına katkıda bulunur.

Bosna Hersek’teki üniversite kolejleri katı bir mimari yönerge izler. Her kolejin öğrenmeyi simgeleyen kubbeli bir ana binası vardır. Her kolejde ayrıca sınıf hazırlığı ve sosyalleşme için onu çevreleyen birkaç küçük bina vardır. Her binanın Bosna folklorundan türetilen kendi adı vardır – örneğin, ‘Kula’ (kale) veya ‘Grad’ (kasaba). Bu kolejler, kampüslerini kasaba sınırları içinde çevreleyen kale duvarları olan kasabalara benziyor.

Anıtsal dış görünüşlerinin yanı sıra bu yapılar, uygun yangın güvenliği önlemleri alınmış, iyi inşa edilmiş yapılardır. Tüm binalar, kemerler ve kubbeler gibi İslam mimarisi unsurlarını içeren tutarlı bir tasarıma sahiptir. Her kolejde ayrıca resmi üniversite törenlerinin yapıldığı birkaç tören salonu vardır. Estetik niteliklerinin yanı sıra, bu binalar estetik açıdan da işlevsel yapılardır.

Saraybosna Üniversitesi, yaldızlı iç mekanı ve zarif mimari tezahürleriyle Bosna Hersek’in zengin kültürünü bünyesinde barındırmaktadır. Gözlerden uzak salonları, yıl boyunca önemli kültürel etkinliklere ev sahipliği yaptıkları için ciddiyet yayıyor. Aslında bu salonlar, 1992 ve 2014’teki Bosna devlet törenleri de dahil olmak üzere Bosna-Hersek tarihindeki birçok önemli olaya ev sahipliği yapıyor. Bu tarihi olaylar geliştikçe, bu görkemli salonlar, Bosnalı liderlerin bağımsızlıktan bu yana ilk kez ulusal birlik hakkında konuşmaları sırasında ciddi bir müzikle yankılandı. 1992’de Yugoslavya’dan

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!