Bosna Hersek Üniversite Maliyetleri

Bosna'da üniversite eğitimi için fazla para harcamanız gerekmiyor. Bosna Hersek üniversite maliyetleri açısından ideal harç ücretleri oldukça düşüktür.

Bosna Hersek Üniversite Maliyetleri

Yurtdışında eğitim almadan önce akla gelen ilk soru Bosna Hersek Üniversite maliyeleri ne kadar olacaktır olmalıdır. Çünkü her bir aile çocuklarına kaliteli bir eğitim aldırmak ister ama bunun için aile bütçesinin de sarsılmaması gerekir. Öncelikle Bosna Hersek’te bulunan okulların harçları Türkiye’deki devlet üniversiteleri ile aynıdır. Dolayısı ile de bu üniversitelerde eğitim almak oldukça kolay olacaktır. Öncelikle yurtdışında istediğiniz fakülte de yer alabiliyorsunuz. Tıp fakültesi, Fen Edebiyat fakültesi, mühendislik fakültesi, sanat fakültesi ve daha fazlası Bosna Hersek’teki pek çok üniversitede yer almaktadır. Bu üniversitelerde yer almak ise sandığınızdan çok daha kolay olacaktır.

Öncelikle bu üniversitelerde yer almak için bir sınava girmeniz gerekmiyor. Sınav şartı olmadığı için de alacağınız eğitimler çok daha kolay bir şekilde karşınıza çıkıyor. Yani sadece lise diplomanız var ise o zaman bu üniversitelere kayıt olabiliyorsunuz. Türkçe destekli eğitim veren tek bir üniversite var. Diğer üniversiteler ise bölümlerine göre Boşnakça ya da İngilizce eğitim veriyor. Yani hazırlık sınıfları bu üniversiteler için gerekli oluyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 20 yılı aşkın bir süredir yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencileri hayallerine kavuşturuyoruz. Onlar için tüm yükü omuzlarına alıyor ve kayıt, ulaşım, konaklama gibi pek çok etkeni kendileri hallediyoruz. Size düşen ise valizinizi toplamak ve yola çıkmak oluyor. Bosna Hersek Üniversite maliyetleri de uygun olduğundan Türkiye’den Bosna Hersek’e giden çok fazla öğrenci oluyor.

Kaliteli bir eğitim almak her zaman önemli bir konudur ve arkanızda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak biz varsak bu her zaman mümkündür. Bosna Hersek içerisinde kendinizi hiçbir zaman yalnız ve yabancı hissetmeyeceksiniz. Çünkü bu ülkedeki pek çok yer Türkiye’ye benziyor. Bunun yanında ülkedeki Türk popülasyonu da oldukça fazladır. Bu ülkeden alınan diplomanın tüm Avrupa’da geçerli olması, YÖK tarafından kabul edilmesi de en önemli ayrıntılardan biridir. Her türlü bölümü sadece lise diploması sayesinde okuyabiliyor, kaliteli bir eğitim alabiliyorsunuz. Bosna Hersek Üniversite maliyetleri de aile bütçenizi hiçbir zaman sarmayacaktır ve bu da en büyük artıdır.

#bosnaherseküniversitemaliyetleri

Üniversitenin Konumu

Bosna-Hersek, dört milyonun üzerinde nüfusu ile çok etnik gruptan oluşan bir Balkan ülkesidir. Bosna ve Sırp olmak üzere iki özerk devletten oluşur. Millet şu anda dini ve milliyetçi grupların yarattığı siyasi bir çatışmanın içinde. Devam eden bu kriz, birçok uluslararası sorun çıkaran kişinin ülkenin insanlarını ve kurumlarını yönetme kapasitesini sorgulamasına neden oldu. Bosna-Hersek Üniversitesi (BH), ülke vatandaşları için bir eğitim kaynağı olarak hizmet vermektedir. Ancak bu üniversitede okumak kolay ya da ucuz değil.

Bosna Hersek’te üniversite diplomaları maliyetlidir. Çoğu derecenin tamamlanması için tam bir yıllık eğitim gerekir, bu da bir eğitimin toplam maliyetine katkıda bulunur. Öğrenim ücreti de diğer AB ülkelerine göre yüksektir. Ülkede yeterli sayıda kalifiye öğretmen olmadığı için sınıf mevcudu da büyüktür. Derslerin çoğu üniversite arazisinde yapıldığından, birçok öğrenci dersleri için uzun mesafeler kat etmek zorundadır. Üniversiteye devam etmenin bu aşırı maliyeti, birçok gencin bir derece aramaktan vazgeçmesine neden oldu.

Bosnalı öğrencilerin nerede eğitim alacaklarını seçerken seçenekleri sınırlı. Ülke genelinde sadece dört üniversite var. Bu üniversitelerden üçü ülkenin başkenti Saraybosna’da bulunuyor. Dördüncü üniversite, ülkenin en büyük ikinci şehri olan Banja Luka’da bulunuyor. Bu kurumların her biri, kendi çalışma alanlarında yalnızca bir veya iki derece sunar. Öğrenciler ayrıca, istedikleri notlar ve ellerindeki derslerle doğrudan seçtikleri üniversiteye başvurmalıdır. Bu alandaki üstün akademik standartları nedeniyle yalnızca bir üniversite uluslararası ödüller almıştır- bu nedenle diğer üniversitelerin ne daha iyi ne de daha kötü olması mantıklıdır.

Bir eğitimin maliyetini etkileyen önemli bir faktör, okurken yaşam düzenlemeleridir. Çoğu üniversite öğrencisi kampüste yaşar çünkü barınma, öğrenci ücretleri veya aile bağlantıları aracılığıyla sağlanır. Bazı öğrenciler derslere devam ederken yemek, ulaşım ve diğer ihtiyaçları da ödemek zorundadır. Yüksek üniversite ücretleri öğrencilere bir miktar finansal özerklik sağlar, ancak bu, kampüste yaşıyorlarsa temel ihtiyaçlarını çözmez. Bu yüksek kolej maliyeti, düzenli olarak derslere devam etmenin getirdiği yükleri taşıyamayanlar için üniversiteye devam etmeyi fiilen imkansız hale getiriyor.

Bosna-Hersek’in uzun bir yüksek öğrenim geçmişi olmasına rağmen, birçok yeni mezun bu istikrarsız ortamda iş bulmakta zorlanıyor. ulus. Yüksek öğrenim, gençlerin hala okuldayken iş deneyimi kazanmalarını zorlaştırır – bunun yerine gerçek dünya deneyimi kazanmak için okulu bırakmaları gerekir. Ayrıca, potansiyel işverenlerin mezunların derecelerini ne zaman aldıklarını tanımaları için ayarlanmış endüstri standartları veya dereceler olmadığından, öğrencilerin mezun olduklarında iş bulma olasılıkları da azdır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!