Bosna Hersekte Eğitim

Bosna Hersek Üniversiteleri İletişim

Türkiye'den yurtdışına eğitim görmek için gitmeyi planlayan öğrenciler olarak Bosna Hersek üniversiteleri iletişim konusunda sizlere gerekli özeni..

Bosna Hersek Üniversiteleri İletişim

Bosna Hersek Üniversiteleri iletişim bilgileri ve diğer detaylar ile sizlere sunum yapmak isteriz. Biz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, sizlerin eğitim tercihinizde karar ve yürütme aşamalarınızda destek vermek usulüyle çalışmaktayız. Bosna Hersek üniversiteleri, tüm dünyadan öğrenci kabul etmektedir. Türkiye de bu sıralamada en üst yerlerde bulunmaktadır. Bunu çok çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Bosna Hersek öğrencilik yapmak için çok uygun yerlerden biri olduğu için, öğrenciler ve de aileleri burada bir eğitime daha sıcak bakmaktadırlar. Bosna Hersek üniversitelerinde eğitimin maliyeti, diğerlerine göre çok daha düşük olmaktadır. Türkiye’de bulunmakta olan bazı üniversitelere göre daha da ucuz olarak bilinmektedir. Bosna Hersek ucuz bir yaşam yapısına sahip olduğundan, bu da çok avantaj sağlamaktadır. Öğrenciler burada az bir harçlık ile çok şey yapabilmektedirler.

Bosna Hersek Üniversiteleri iletişim bilgileri ile üniversitelere ulaşmak mümkündür. Boşnakça bilenler direkt olarak üniversitenin kendisi ile de irtibata geçebilmektedir. Fakat üniversitede bulunmakta olan görevli ile temas haricinde, başka bir ülkede öğrenci olabilmenin başka standart işlemleri de bulunmaktadır. Örneğin Bosna Hersek’te kalabilmek için gerekli belgelerin hazırlanması ve de öğrencinin, eğitim amaçlı olarak bulunduğunu ispat edilmesi de gerekmektedir. Bunun yanı sıra öğrenciler Bosna Hersek’te öğrenci kartıyla ücretsizi ulaşım imkânı bulabilmektedirler. Bu konuda da öğrencinin gerekli işlemleri yapması gerekli olmaktadır. Yurt için rezervasyon açması ve bunu takip etmesi de gerekmektedir. Yurt yok ise ev bulup kiralaması lazım gelmektedir. Bunların hepsini, hiç bilmediği bir ülkede bir öğrencinin yapması çok mümkün olamamaktadır.

Bosna Hersek Üniversiteleri iletişim adına her zaman ulaşılabilir yerler olsalar da gerekli daha pek çok küçük ve büyük işlem için, uzman birilerinin desteğine her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. İşte burada devreye Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı girmektedir. Bu sayede öğrenci ve ailesi hiç bilmedikleri bir sürü işlem ve evrak ile uğraşmak zorunda kalmamaktadırlar. Eurostar eğitim danışmanlarımız sayesinde, yurtdışı eğitimim deneyiminiz, evinizde olduğunuz kadar güvenli ve konforlu olabilecektir. Bunun için biz yılardır çalışmaktayız ve sizinle de çalışmak isteriz.

#bosnaherseküniversiteleriiletişim

Üniversitenin Konumu

Bosna-Hersek’teki uluslararası üniversiteler, savaş sonrası Bosna-Hersek’te bir arada yaşamanın uluslararası bir sembolüdür. Üniversitelerin kurulması, ülkenin yıkıcı bir savaştan kurtulmasının bir parçasıydı. Uluslararası toplumdan büyük saygı gördüler ve Bosna-Hersek’in eğitim, kültür ve ekonomisinde önemli bir rol oynuyorlar.

Bosna-Hersek’teki ilk Uluslararası Üniversite kapılarını Kasım 2012’de açtı. Kurumun adı Saraybosna’daki Yeni Üniversite veya kısaca UNS. Dünyanın her yerinden en fazla on bin öğrencisi olan bir devlet üniversitesidir. UNS, internet sitesinde ‘herkese açık uluslararası bir üniversite’ olduğunu belirtiyor. UNS’nin lisans ve lisansüstü derslerinin yanı sıra öğretmen olmak isteyen öğrenciler için profesyonel programları da bulunmaktadır.

Bosna Hersek’teki dört uluslararası üniversitenin lisans ve lisansüstü derslerinin yanı sıra, ders dışı etkinlikler söz konusu olduğunda öğrencilerine sunacakları çok şey var. Her üniversitenin öğrencilere fitness kursları, kültürel etkinlikler ve sosyal olanaklar sunan kendi spor ve kültür bölümleri vardır. Ayrıca, tüm üniversitelerin maddi sıkıntısı olan öğrenciler için sosyal yardım programları düzenleyen öğrenci refah komiteleri vardır.

Bosna Hersek’teki uluslararası üniversitelerin çoğu başkent Saraybosna’da bulunmaktadır. Bu üniversiteler öğrencilere ders vermenin yanı sıra bilim ve teknoloji odaklı araştırma merkezlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Bu araştırma merkezleri, Avrupa Birliği gibi uluslararası kuruluşlardan başarılı bir şekilde fon çekerek bölgeye büyük bir prestij kazandırmıştır. Sonuç olarak, bu araştırma merkezleri hem öğrenciler hem de araştırmacılar için paha biçilmez bilgiler sağlıyor.

Her yıl dünyanın her yerinden binlerce öğrenci Bosna Hersek’teki uluslararası üniversitelere kayıt oluyor. Bunların çoğu, yüksek öğrenim fırsatları arayan genç insanlardır. Öğrenciler için kurslar sağlamanın yanı sıra, her üniversitenin uluslararası konferanslara, seminerlere ve akademik konferanslara ev sahipliği yapmak için birçok imkanı vardır. Örneğin, UNS, Güneydoğu Avrupa’daki en büyük kongre merkezlerinden birine ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler arasında tenis maçlarına ev sahipliği yapabilecek bir tenis stadyumuna sahiptir.

Bosna-Hersek’teki uluslararası üniversiteler onların ayrılmaz bir parçasıdır. ülkenin kültürel mirası. Bu kurumlar, kaybedilen bilgileri kurtarmak, iş yaratmak ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere eğitim fırsatları sağlamak için onlarca yıllık savaşın ardından kuruldu. Küçük nüfuslarına rağmen bu üniversiteler, ortak hayalleri gerçeğe dönüştürmek için farklı kültürlerden insanları bir araya getiriyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!