Bosna Üniversitesi Dikey Geçiş

Bosna Hersek Üniversitesi Dikey Geçiş

Bosna Hersek Üniversitesi Dikey Geçiş,Bosna Hersek Üniversitesi dikey geçiş programına dâhil olarak, 2 yıllık eğitiminizi 4 yıllığa tamamlamak istemezmis...

Bosna Hersek Üniversitesi Dikey Geçiş

Bosna Hersek Üniversitesi dikey geçiş programına dâhil olarak, 2 yıllık eğitiminizi 4 yıllığa tamamlamak istemez misiniz? “Evet” dediğinizi duyar gibiyiz.

Evet, Bosna Hersek Üniversitesi 2 yıllık ve 4 yıllık eğitim programlarının dışında dikey geçiş, yüksek lisans, master ve doktora programları ile eğitim hizmeti vermektedir. Bu yönde yapılan çalışmalar sonucunda, eğitim alanında her ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte eğitim sistemlerinin devreye sokulması ile birlikte artık Türkiye’de 2 yıllık üniversite eğitimi gören ve bunu 4 yıllık olarak tamamlamak isteyen öğrenciler, Bosna Hersek Üniversitesinde eğitim alabilmektedir. Üstelik Türkiye üniversitelerinden farklı olarak Bosna Hersek Üniversitesinde dikey geçişi programında eğitim almak için DGS sınavı uygulaması bulunmamaktadır. Bu özellik öğrencinin Bosna Hersek Üniversitesinde eğitim almayı tercih etmesinde en büyük etkendir.

Bosna Hersek Üniversitesi eğitim sunulan bölümlerin çeşitliliği kadar, içeriği konusunda da tüm dünya genelinden öğrenci çekmektedir. Avrupa birliği ile yapılan anlaşmalar ve Avrupa üniversiteler birliğine üye olması kurumda verilen eğitimi kalite standardında yükselme olarak hissedilmektedir. Bu disiplin içinde verilen eğitimlerde öğrenci global dünya düzenine uyumlu bir eğitim sürecinden geçmektedir.

Ayrıca gerek kampüs içinde gerekse uluslararası platformda yapılan uygulamalar öğrencinin aldığı eğitimin pekişmesine ve daha kalıcı olmasına olanak sağlamaktadır. Bosna Hersek Üniversitesi dikey geçiş programları hakkında bilgi almak isteyen öğrencilerin, Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığından bilgi almaları en sağlıklı seçim olacaktır. Bosna Hersek Üniversiteleri Lisans Tamamlama

Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği 2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora 5000 Euro

Üniversitenin Konumu

Üniversite, öğrencilere yüksek öğrenim sağlayan çok katmanlı bir kurumdur. Yüksek öğrenim, insanların dünyayı görme ve dünyaya tepki verme şeklini değiştirir; bireylerin topluma önemli katkılar sağlamasına da olanak tanır. Bosna-Hersek’teki (BH) üniversiteler BH’nin kültürel mirasının önemli bir parçasıdır. Her üniversite bir dikey geçiş üniversitesidir, bu da öncelikle kendi bölgesinden öğrencilere hizmet verdiği anlamına gelir.

Bosna-Hersek Üniversitesi (UBH), öncelikle kendi bölgesi olan Sırp Cumhuriyeti’nden (SC) öğrencilere hizmet veren çok aşamalı bir kurumdur. Buna ek olarak, BH- Bosna, Hırvatistan ve Sırbistan’ın üç kurucu biriminden gelen öğrencilere de hizmet vermektedir. Üniversitenin SC akademik kurumları ve SC akademisyenleri ile ortaklıklar yoluyla SC ile güçlü bağları vardır. Bu evrensellik, UBH’yi birincil odak bölgesi olarak RS ile dikey bir geçiş üniversitesi yapar.

Bölgeselliğe odaklanma, UBH’yi Bosna üniversiteleri arasında benzersiz kılar. Çoğu üniversite, kendi bölgelerinin akademik ve kültürel programlarını güçlendirmeye odaklanır. Ancak UBH, dikey geçiş üniversitesi olmasına rağmen güçlü bir Bosna kimliğini koruyor. Üniversite personelinin çoğunluğu Bosna vatandaşları ve sakinleridir ve üniversitenin Bosna vatandaşlarının çıkarlarını temsil etmesini sağlar. Bu evrensellik aynı zamanda üniversitenin RS kültürüyle bağlantı kuran güçlü bir kültürel kimliği sürdürmesini sağlar.

Konum aynı zamanda UBH’nin müfredatının ve personelinin evrenselliğine de katkıda bulunur. Üniversite, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Saraybosna’da bulunmaktadır. Tolkien’in çocukluğunu geçirdiği Saraybosna Dağı’nın kalbinde yer almaktadır. Bu şekilde, UBH hem kendi bölgesinden hem de dışından öğrencilere hitap eder. Ayrıca Saraybosna, BH’nin üç kurucu kuruluşunun tamamından birçok üniversiteye yakınlığı nedeniyle tüm BH’deki en büyük öğrenci nüfuslarından birine de ev sahipliği yapıyor. Bu yüksek öğrenci nüfusu, UBH’yi tüm BH’deki en büyük üniversitelerden biri yapıyor.

Birçok kişi UBH’nin tüm BH’de en iyi öğrenci/fakülte oranına sahip olduğunu iddia ediyor. Bu yüksek oran, öğrencilere profesörleriyle daha fazla öğretim süresi sağlar ve yeni öğrenciler arasında elde tutma oranlarını artırır. Aynı zamanda, çoğu profesör bir zamanlar öğrenci olduğu için UBH’nin güçlü Bosnalı kimliğine de katkıda bulunur. Bu evrensellik, yeni nesil akademisyenlerin Bosna kültürünü anlamalarını ve çalışmalarında uygulayabilmelerini sağlar.

Dikey geçiş üniversitesi evrenselliği vurgular – ortak bir kültürü teşvik eder ve farklı bölgelerden insanlar için fırsatlar yaratır. Konum, çevre bölgelerden yeni öğrenciler çektiği ve Bosna vatandaşları için akademik ve kültürel bir temeli güçlendirdiği için bu amaca da katkıda bulunuyor. Buna ek olarak, UBNH, öğrenci / profesör oranı ve personel / öğrenci oranı konusundaki evrenselliği nedeniyle tüm BH’deki en iyi öğrenci / öğretim üyesi oranlarından birine sahiptir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!