Bosna Hersekte Eğitim

Bosna Hersek’te Lisans Tamamlama

Bosna Hersek’te Lisans Tamamlama, Uluslararası Travnik Üniversitesi Bosna Hersek Üniversiteleri arasında yer alan özel üniversiteler kategorisinde...

Bosna Hersek’te Lisans Tamamlama

Bosna Hersek’te Lisans Tamamlama, Uluslararası Travnik Üniversitesi Bosna Hersek Üniversiteleri arasında yer alan özel üniversiteler kategorisinde bulunmakta ve her sene modern teknolojik sınıfları ve bölümlerindeki kaliteli eğitim standartları gereği daha fazla tercih edilen bir bölüm olma özelliğini korumaktadır. 2 yıllık üniversite okuyanlar iş bulmakta zorlandıkları için genel anlamda sınava girerek okudukları bölümü 4 yıla tamamlayarak lisans tamamlama eğitimini gerçekleştirme eğilimi içine girmektedirler.

Özellikle mühendislik dallarında bölüm tamamlama olarak başvuruda bulunabileceğiniz Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli lisans tamamlama eğitimi başvurunuzu gerçekleştirmek için Eurostar eğitim danışma merkezinden yararlanabilir.

Bosna Hersek’te Lisans Tamamlama Uluslararası Travnik Üniversitesinde alacağınız lisans eğitiminde Türkçe Destekli eğitim verilmektedir. Alacağınız lisans diploması ve geliştirdiğiniz dil sayesinde farklı Avrupa ülkelerinde kendinize iş ortamı yaratabilirsiniz. Kimi bölümler için çift anadal diploması alarak AB standartlarında iki bölüm bilgisine sahip olarak kendinizi Avrupa’ya kanıtlayabileceğiniz iki iş sahibi olabilecek kapasitede mezun olabilme fırsatı edinebilirsiniz.

Avrupa’da lisans tamamlayarak alabileceğiniz üniversite eğitiminizde üçüncü ve dördüncü sınıflarda alacağınız lisans eğitimini en son güncellenen bilgiler ışığında tamamlayabilme fırsatı edinebilmek için harekete geçmeye hazır mısınız? Cevabınız evet ise sınavlar için dershane araştırması içine girmek yerine Uluslararası Travnik Üniversitesinde lisans tamamlama eğitimi almak için harekete geçmeye hazır mısınız? Hemen Tek yetkili kurum olan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasına başvurun.

Üniversitenin Haritası

Saraybosna Üniversitesi 1984 yılında eski Yugoslavya’daki en yeni yüksek öğretim kurumlarından biri olarak açıldı. Halen, UNESSO okullarındaki hem lisans hem de lisansüstü eğitim programları için kural ve düzenlemeleri tanımlayan FSSNO-UNESO Anlaşması’nın yetkisi altında faaliyet göstermektedir. Genel olarak, programlar farklı ihtiyaç ve ilgi alanlarına sahip öğrencileri barındıracak kadar esnek olacak şekilde tasarlandığından, UNESSO okullarındaki tamamlama oranları nispeten yüksektir.

Bosna ve Hersek’teki lisans dereceleri en az üç yıllık eğitim gerektirir. Bu süre zarfında öğrenciler zorunlu derslerini tamamlarlar ve genellikle seçtikleri çalışma alanında uzmanlaşma fırsatına sahip olurlar. Uzmanlaşma, önce lisans düzeyinde, ardından lisansüstü düzeyde olmak üzere iki aşamada gerçekleşir. Derecelerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, akademik çalışmalarını dahili veya harici bir değerlendirme için gönderme seçeneğine sahiptir. Bu değerlendirme süreci, tüm öğrencilerin akademik çalışmalarında başarılı olabilmeleri için profesörlerin öğrenci ödevleri hakkında geri bildirimde bulunmalarına olanak tanır.

Bosna Hersek’te lisans dereceleri için tamamlama oranları konuya göre değişir. Genel olarak edebiyat ve dillerin tamamlanma oranları yüksektir çünkü bu alanlarla ilgilenen öğrenciler ödevleri için değerlendirme raporlarını kolayca alabilirler. Yüksek tamamlama oranlarına sahip diğer dersler arasında ekonomi, hukuk ve yönetim, siyaset, tarih, coğrafya, biyoloji ve kimya yer alır. Aşağıdaki tablolar, UNESSO okullarında her bir anadalını tamamlayan öğrenci sayısına ilişkin 2017 yılına ait verileri göstermektedir.

Boşnakça diline ve Sırpça diline iyi derecede hakim olan öğrenciler, Boşnakça derslerine katılmaktan yararlanırlar. Birçok UNESSO programı hem Boşnakça hem de Sırpça öğretilir, bu nedenle bu iki dile aşina olmak, kursunuzu başarıyla tamamlama şansınızı artırır. Boşnakça derslerinde kullanılan birçok ders kitabı sadece Boşnakça yazıldığından, Boşnakça dilini iyi bilmek özellikle yararlıdır. Pek çok üniversite programı, belirli derece programlarına giriş için hem Sırpça hem de Boşnakça dereceleri gerektirdiğinden, Sırpça okumayı ve yazmayı bilmek de yararlıdır.

Programlar yeterince esnek olacak şekilde tasarlandığından, UNSO kurumlarındaki tamamlama oranları genellikle yüksektir. Farklı ihtiyaç ve ilgi alanlarına sahip öğrencilere uyum sağlamak. UNESSO kolejlerinde eğitim almak isteyen öğrenciler, bu kurslara yönelik değerlendirmeler öncelikle bu dillerde yapıldığından, Boşnakça veya Sırpça’yı akıcı bir şekilde konuşmalıdır. Ek olarak, çoğu akademik programın bir derece programını tamamlamak için en az üç yıl gerektirdiğinden, UNESSO kolejlerinde okumak isteyen öğrenciler en az üç yıllık bir eğitim planlamalıdır. UNESSO kolejlerindeki tamamlama oranlarıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen ofisime uğramaktan çekinmeyin!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!